Detská Univerzita Komenského

Detská Univerzita Komenského ako spoločná aktivita Univerzity Komenského a Divadla Aréna vznikla v roku 2003 a je určená všetkým zvedavým deťom vo veku od 9 do 14 rokov. Ide o letnú školu pre deti, v ktorej prednášajú renomovaní odborníci o témach, ktoré zaujímajú najmä deti. V uplynulých rokoch sa malí poslucháči dozvedeli napríklad, prečo je nebo modré, prečo je Bratislava hlavné mesto Slovenska, prečo musíme cvičiť, prečo sa človek potí, prečo ľudia vedú vojny, prečo a ako vzniká obývateľná planéta a mnoho iného. Detská Univerzita Komenského sa každoročne začína v prvú prázdninovú stredu v Aule UK slávnostnou imatrikuláciou, pri ktorej študenti dostanú indexy, tričká a čiapky. Po prvej prednáške v Aule UK nasledujú prednášky v Divadle Aréna. Posledná prednáška je opäť v Aule UK, kde sa koná aj slávnostná promócia úspešných absolventov.

Okrem prednášok sa deti môžu zúčastniť aj na zaujímavých sprievodných podujatiach a workshopoch, napríklad hip-hopovom, architektonickom či IT workshope. Na študentov Detskej Univerzity Komenského každoročne čakajú aj rozmanité exkurzie či Hodina otázok v Národnej rade SR.

V menu, ktoré je umiestnené na ľavej strane webstránky, si môžete vybrať niektorý z minulých ročníkov Detskej Univerzity Komenského a pozrieť si prednášky, ktoré už odzneli.

Informácie o Detskej Univerzite Komenského nájdete aj na: www.duk.sk.