Regionálna akadémia Univerzity Komenského v Bratislave

Regionálna akadémia

Regionálna akadémia je flexibilná platforma pre odborný dialóg medzi akademickým a externým prostredím. Je postavená na inovatívnom modeli partnerstva s miestnou komunitou, firmami a ďalšími partnermi. Spolupráca s regionálnymi partnermi prebieha formou pravidelných stretnutí, organizáciou spoločných aktivít, ako sú panelové diskusie, webináre, menšie stretnutia zamerané na konkrétnu oblasť, prakticky orientované prednášky, odborné konzultácie a podobne. Regionálna akadémia je otvorená študentstvu, akademickým aj administratívnym pracovníčkam a pracovníkom UK. Rovnako tak prináša možnosti pre všetkých externých partnerov, ktorí majú záujem spolupracovať s našou univerzitou. Doteraz bolo na účasť pozvaných viac ako 30 organizácií a čoskoro sa podpíšu prvé memorandá o spolupráci. V rámci ENLIGHT má Univerzita Komenského dvoch oficiálnych asociovaných partnerov: Magistrát Bratislava a ESET

Výstupy Regionálnej Akadémie Univerzity Komenského

Grigorij Mesežnikov na kurze Politics and Government in Ukraine v rámci Regionálnej Akadémie UK

Grigorij Mesežnikov, prezident Inštitútu pre verejné otázky a odborník na sociálnopolitické vedy sa v štvrtok 12.12.2024 na Univerzite Komenského zúčastnil workshopu s názvom „Russian war against Ukraine: developments and prospects“. Prednáška, na ktorej Grigorij Mesežnikov poskytol študentsvu komplexný pohľad na vojnu na Ukrajine, sa uskutočnila v rámci kurzu Politics and Government in Ukraine, vedeného Mgr. Kateryna Yakovenko, PhD. Ten je otvorený pre študentov z rôznych fakúlt, vrátane zahraničných účastníkov z Univerzít v Galway a Bordeaux. Po prednáške nasledovala diskusia, ktorá poskytla študentstvu príležitosť klásť otázky na aktuálne témy spojené s vojnou na Ukrajine.

Zážitkové učenie s Dávidom Králikom v rámci Regionálnej Akadémie UK

V rámci Regionálnej Akadémie UK sa 3.12.2024 uskutočnila prednáška Dávida Králika, známeho učiteľa, mentora a spoluzakladateľa školy Felix. Na stretnutí so študentmi a študentkami Úvodu do pedagogiky sa sústredil na praktické metódy, ktoré môžu uplatniť vo svojej budúcej pedagogickej praxi. Spoločne diskutovali o vytváraní priaznivej atmosféry na hodinách, štruktúrovaní výučby a efektívnych spôsoboch reflexie po skončení hodiny. Študentky a študenti, ktorí študujú pedagogiku a učiteľstvo v kombinácii s angličtinou, slovenčinou a históriou, si mali možnosť vyskúšať aktivity podporujúce učenie s radosťou.

Dávid Králik, autor viacerých úspešných kníh pre deti a rodičov, sa v súčasnosti venuje mentoringu a supervízii učiteľov v rámci Individuálneho rozvojového programu učiteľa (IRPU). Na prednášku ho pozvala Gabriela Pleschová z Centra pedagogickej podpory Filozofickej fakulty UK. ENLIGHT Regionálna Akadémia, ako flexibilná platforma na podporu spolupráce medzi univerzitou a externými partnermi, tak opäť ukázala ako môže byť zdieľanie skúseností a praxe externých aktérov zapojené do výučby. 

Viac informácií o aktivitách Centra pedagogickej podpory nájdete na www.fphil.uniba.sk/cpp.

Mestá v pohybe: Univerzita a mesto ako partneri pri riešení problémo v doprave

Prednáška "Práca verejného ochrancu práv"

Online prednáška: Rule of Law: The ambiguities of an unqualified human good

Online prednáška: The dynamics in the decision-making process in the Council of the EU: what challenges ahead?

Umelá inteligencia v praxi

Workshop Humor ako komunikačný nástroj

Prvý SWAP na Prírodovedeckej fakulte UK

Ukrajinský (pol)deň na UK

Zástupkyne Kancelárie verejného ochrancu práv prednášali na Univerzite v Uppsale

Pharmacotherapeutic problems - prednáška Regionálnej akadémie

Školská klíma - prednáška Regionálnej akadémie UK

Participation in EU politics: towards deeper democracy-enhancing EU institutions?

Russian aggression against Ukraine

Práva žien počas poskytovania zdravotnej starostlivosti pri pôrode - prednáška Regionálnej Akadémie

AGROFILM - prednáška Regionálnej Akadémie

ENLIGHT EUROPEAN DIALOGUE v UPPSALE

Hovoríme naďalej o pôrodoch