Botanická záhrada UK

 

Vážení návštevníci a milovníci prírody,   

Botanická záhrada otvára svoje brány pre fanúšikov a obdivovateľov od 1. apríla.

Tešíme sa na Vašu návštevu!

Aktivity na rok 2023

Obrazárium Martina Augustína v Botanickej záhrade

Obrazy Martina Augustína v niekedy tajomnom, ale určite krásnom prostredí Botanickej záhrady prinášajú nezvyčajné prekvapenia. Autor vykročil zo zaužívaných ciest (galérií či kníh) na neobyčajnú cestu po zákutiach Botanickej záhrady UK Bratislava. Návštevník sa stane hľadačom farby medzi kvetmi, stromami, vtákmi či motýľmi. Objaví nečakané tajomstvá v spojení farieb v lone prekrásnej prírody. A opojné vône kvetov sa stanú jeho súputníkom. Stačí len vykročiť.

Výstava skalničiek v termíne od 28. apríla do 1. mája 2023

Výstava kaktusov v termíne od 2. júna do 4. júna 2023

Výstava Doroty Sloviakovej - Motýlí Efekt od 16. júna do 10. júla v palmovom skleníku

Autorka je absolventkou Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave. Svoju tvorbu prezentuje na samostatných ale aj spoločných výstavách na Slovensku a vo svete. Jej tvorbu ste mohli vidieť na módnych prehliadkach, vo filme, ale aj divadlách. Autorka sa už od strednej školy zaoberá médiom šperku, v ktorom skúma jeho hranice a presahy s dizajnom a sochou. Jej šperky sú v zbierke Galérie českého raja v Turnove.

Projekt okuliarových rámov pracuje s podobou rámu ako najvýraznejšieho šperku tváre. Znaky osobnosti nositeľa sa snaží autorka priniesť do kolekcie okuliarových rámov, ktoré sú tvorené individuálne pre konkrétneho nositeľa, kde skúma anomálie tváre, formu a farbu, ktorou vyjadruje osobnostné črty. Forma je inšpirovaná motýlími krídlami, kde skúma konkrétny tvar krídla alebo vnútornú kresbu. Aby mohla zasiahnuť do každého aspektu vo výrobe, vytvára ich pomocou 3D tlače, kde mieša farby, konkrétne odtiene. V kolekcii sú okuliare, v ktorých sú použité autorkou vyvinuté pánty z drôtu, tak aby minimalizovala sériovo vyrábané polotovary. Materiál, z ktorých sú okuliare vytvorené je rozložiteľný v prírode. Autorka vytvára nové nahliadanie na dizajnérsky predmet, ktorý je na pomedzí voľného autorského umeleckého a dizajnérskeho predmetu. Ponúka nositeľovi originálny dizajn, ktorý uplatňuje myšlienku okuliarového rámu ako šperku. Necháva nositeľa vedome pracovať s vynímaním jeho osobnosti.

Otvorenie kultúrneho a športového leta 24. júna 2023

Otvorenie kultúrneho a športového leta 24. júna 2023
Karloveský festival

Komorné koncerty v botanickej záhrade

Romantická atmosféra botanickej záhrady a tóny majstrov našej hudobnej scény pozývajú na jedinečný a neopakovateľný zážitok. Vstup na koncert voľný od 9.30 do 11.00 hod. Využite príležitosť začať víkend v najkrajšej záhrade mesta.

 

24. júna - Bratislava Hot Serenaders

V prípade nepriaznivého počasia sa outdoorové podujatie neuskutoční a je bez náhrady.

Zmena programu vyhradená.
Vstup na koncert voľný od 9.30 do 11.00 hod.

Viac info – organizátor MU Karlova Ves:
+ 421 940 634 127.

 

Nasledujúce komorné koncerty v Botanickej záhrade

29. júla - Robert Pospiš a Martin Szillay

26. augusta - Katka Koščová a Daniel Špiner

Výstava Plody jesene – september 2023

Výstava kaktusov v termíne od 8. septembra do 10. septembra 2023

Ranné rozárium
Ranné rozárium