Prednáška profesora Wanga

20. júna 2018 (streda), 14.00 hod., Fakulta matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave (poslucháreň C), Mlynská dolina F1, Bratislava


V stredu 20. júna 2018 sa o 14.00 hod. na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky UK v Bratislave uskutoční prednáška prof. Josepha Wanga, DrSc., s názvom Nanomachines: Towards the “Fantastic Voyage”.

Deň predtým, 19. júna 2018 o 10.00 hod., mu rektor Univerzity Komenského v Bratislave prof. RNDr. Karol Mičieta, PhD., v Aule UK slávnostne udelí čestný titul doctor honoris causa

Joseph Wang je široko uznávaný americký vedec a vynálezca. Je čestným členom nadácie Medzinárodnej korporácie pre aplikovaný výskum (SAIC), významným profesorom a vedúcim katedry nanoinžinierstva na Kalifornskej univerzite v San Diegu (UCSD). Je taktiež riaditeľom Centra pre prenosné senzory školy elektroinžinierstva UCSD a bývalým riaditeľom Centra pre bioelektroniku a biosenzory Arizonskej štátnej univerzity (ASU). V rokoch 1999 a 2006 získal Národnú cenu Americkej chemickej spoločnosti (ACS). Je čestným profesorom ôsmich univerzít v Španielsku, Argentíne, Slovinsku, Českej republike a Číne. Prof. Wang založil v roku 1989 vedecký časopis Electroanalysis (Wiley). Je jeho stálym hlavným redaktorom. Je autorom viac ako 1050 článkov, ktoré boli citované viac ako 95 000-krát (Google H Index=151). Predniesol viac ako 100 plenárnych prednášok a množstvo kľúčových prednášok na medzinárodných konferenciách (viac ako 300). Prof. Wang podstatnou mierou prispel k vedeckej spolupráci s Univerzitou Komenského v Bratislave v oblasti vývoja elektrochemických biosenzorov.