Študuj na Univerzite Komenského

 

KAŽDÝ ROK SA U NÁS STRETNE VIAC AKO

22 000 ŠTUDENTOV

 

 

Tu sa začínajú úspešné príbehy

Medzinárodné rebríčky radia Univerzitu Komenského medzi 2% najkvalitnejších vysokých škôl na svete. Sme najlepšou slovenskou univerzitou a patríme k svetovej elite. Vieme, čo je úspech. A pomôžeme ho dosiahnuť aj tebe.

MÁŠ NA VÝBER

Ponúkame viac ako 800 študijných programov. Mnohé z nich ako jediná slovenská univerzita. Vybrať si môžeš od lekárstva cez manažment až po teológiu. A aj keď študuješ napríklad teoretickú fyziku, môžeš si rozšíriť obzory a zapísať trebárs predmet komunitná psychológia.

ROBÍME OZAJSTNÝ VÝSKUM

Súčasťou našej univerzity je Vedecký park UK. Ale ozajstným výskumom žije každá naša fakulta. Vedci našej univerzity vytvoria viac než tretinu najlepších vedeckých výstupov zo všetkých slovenských univerzít. Posúvame hranice poznaného. Chceš byť pri tom?

PRAXUJ, STÁŽUJ, ZAŽÍVAJ

Nie je nič praktickejšie než dobrá teória - ale my ponúkame aj stáže, praxe a možnosť vyskúšať si prácu v reálnych podmienkach. Väčšina našich odborov prináša kvalitné teoretické poznatky a zároveň aj zážitok z praxe.

Študovať doma či v zahraničí?

Prečo sa rozhodovať, keď môžeš skombinovať výhody oboch možností? Popri štúdiu doma získaš kontakty medzi spolužiakmi aj prednášajúcimi a môžeš si nájsť prácu už počas štúdia. Pri štúdiu v zahraničí zas získaš odstup a nadhľad. My ponúkame jedno aj druhé: popri štúdiu doma môžeš absolvovať zahraničný študijný pobyt v 50 krajinách sveta.