Využite univerzitné služby aj v lete

Univerzita svojim zamestnancom a študentom ponúka mnohé služby, neraz za zvýhodnenú cenu. Rezervujte si športoviská, navštívte Botanickú záhradu UK či rekreačné zariadenia, prihláste sa na kurzy, mobility alebo využite zľavy na nákup produktov SAMSUNG.


Šport

V areáli Švédskych domkov, ktoré spravuje Družba UK, môžete využiť tenisové kurty. K dispozícii sú od pondelka do nedele v čase od 7.00 do 20.00 h. Ako zamestnanci UK platíte za kurt zvýhodnenú cenu 5 €/hod. Viac informácií o spôsobe rezervácie a cenách nájdete na tejto stránke.

Na Fakulte telesnej výchovy a športu UK môžete využiť nasledovné športoviská: Atletický štadión prof. Kuchena, futbalové ihriská (veľké a mini), Golfové akademické centrum, plážové ihriská, tenisové ihrisko, Športovú halu prof. Rovného, gymnastickú telocvičňu, plaváreň, saunu a Lodenicu FTVŠ Liptov. Cenník je prístupný na webe.

Fakulta telesnej výchovy a športu UK v lete organizuje tiež denné tábory od 8.00 do 16.00 h. Viac informácií.

Rekreácia

Botanická záhrada UK je prístupná od 1. apríla do 31. októbra. Deti do 6 rokov majú vstup zdarma, seniori a študenti za 1,50 eur, dospelí za 4,50 eur, ZŤP a doprovod zdarma. Prevádzkové časy: od 9.00 do 18.00 h, posledný vstup je o 17.30 h. Záhrada poskytuje bohato rastúcu a kvitnúcu flóru tropických oblastí v skleníkoch. Pozrite si kvitnúce rozárium, záhony letničiek a trvaliek či leknami a inými druhmi vodných rastlín zakvitnuté vodné plochy. Stromy a kríky poskytujú v horúcich letných dňoch chládok s rozdielom až 10 °C oproti vyhriatemu mestu.

V spolupráci s Miestnym úradom BA-Karlova Ves organizuje záhrada tradičné letné koncerty: 

  • 24. júna od 9.30 do 11.00 hod. – Bratislava Hot Serenaders,
  • 29. júla – Robert Pospiš a Martin Szillay,
  • 26. augusta – Katka Koščová a Daniel Špiner.

V rámci kultúrneho leta pripravuje BZ UK tiež v spolupráci s Karlovou Vsou komentované špacírky po Botanickej záhrade UK

Univerzita poskytuje zamestnancom a zamestnankyniam výhodné ubytovanie v rekreačných zariadeniachModre-Harmónii, Modre-Piesok a na Richňave pri Banskej Štiavnici, všetky v krásnom prírodnom prostredí. Toto leto sú už zariadenia takmer obsadené, k dispozícii sú už len posledné miesta. Prípadne si skúste rezervovať pobyt na jeseň.

Kurzy a zľavy

Centrum informačných technológií UK ponúka školenia a podporu dištančného vzdelávania. Môžete si vybrať z ponuky kurzov zvládania MS Teams, MS Forms, MS Word, MS Excel, Moodle, AiS2, Outlook, Typo3, PowerPoint, balík Adobe, powerBI a pripravujú sa ďalšie. CIT UK rovnako poskytuje školenia pre prvákov a tiež školenie, ako správne citovať, ktoré môžu využiť doktorandi a doktorandky a rovnako vedecko-výskumní pracovníci a pracovníčky.

Ďalšou možnosťou rozvoja je mobilita Erasmus+ za účelom školenia alebo odbornej prípravy. Je určená predovšetkým administratívnym pracovníkom a pracovníčkam, ale uchádzať sa môžu i pedagógovia a pedagogičky. V ponuke sú školenia na rozvoj digitálnych zručností, jazykové kurzy i školenia na rozvoj pedagogických zručností. Ponuky mobilít je možné sledovať na tejto stránke.

Aliancia ENLIGHT pravidelne ponúka online prednášky na zaujímavé témy, ktoré umožňujú diskusie medzi odborníkmi. Prehľad prednášok.

Spoločnosť SAMSUNG ponúka zamestnancom a zamestnankyniam a rovnako študentom a študentkám výrazné zľavy na produkty. Umožňuje to zapojenie univerzity do exkluzívneho programu benefitov od spoločnosti SAMSUNG. Stačí sa prihlásiť do programu benefitov. Viac informácií.