Botanická záhrada UK

Aktivity na rok 2019

Výstava skalničiek

Výstava skalničiek organizovaná Klubom skalničkárov pri Botanickej záhrade UK. Výstava je spojená s poradenstvom a predajom skalničiek a malých drevín. 

Výstava bude prebiehať od 3.5. do 5.5.2019

Obrazárium Martina Augustína sprevádzané poéziou Kamila Peteraja

Výstava "Obrazárium Martina Augustína v Botanickej záhrade sprevádzaná poéziou Kamila Peteraja" bude prebiehať od 27. apríla do septembra 2019.

Univerzitné narodeniny v Botanickej záhrade

Oslava narodenín UK v Botanickej záhrade sa bude konať 30. mája 2019 od 15:00 do 21:00.

Vstup na pozvánky.

Otvorenie Bratislavského kultúrneho leta

Bratislavské kultúrne leto otvorí detský koncert
22. 6. 2019

Program

10.00 hod.: Prezentácia Základnej umeleckej školy J.Kresánka
11.00 hod.: Koncert  speváčky Janais

Podujatie je organizované v spolupráci s Miestnym úradom Karlova Ves.

Letné koncerty

Letné komorné koncerty v botanickej záhrade organizované v spolupráci s BKIS a Miestnym úradom Karlova Ves v rámci podujatí bratislavského kultúrneho leta budú prebiehať v nedeľu 21.7. a 25.8.2019 o 17.30 hod.

Program:

21. 7. – MUSICAL & MUSICAL - Jedinečná atmosféra záhrady spojená s melódiami svetoznámych muzikálov, známych aj menej známych duetov a árií: Romea a Júlia, West Side Story, Drakula a mnohých iných v podaní súčasných aj bývalých žiakov kurzov Charming voice – um. Ag. Art Rea – Milana Šimeka, Lucie Farkašovej, Niny Kucharenkovej, Martina Benčica a iných.

25. 8. – SOL Y LUNA - Čarovný program, inšpirovaný ľudovými melódiami rôznych národov, dotvorený prvkami džezu, bossa novy, flamenca a klasiky. Rea Slawinsky je operná speváčka, ktorá rada spieva ľudové piesne a inšpiruje ju farebnosť zvuku. Na splnenie svojho sna si prizvala k spolupráci klaviristu Matúša Ferka.

Organizačné pokyny:

V prípade nepriaznivého počasia sa koncerty neuskutočnia. Posledný voľný vstup je o 17.30 hod. V areáli je zákaz fajčiť a piť alkoholické nápoje. Vzhľadom k možnému narušeniu diverzity je zakázaný vstup s domácimi miláčikmi.

Plody jesene

Výstava Plody jesene bude prebiehať počas septembra 2019.