Káva o deviatej a 5 dôvodov, prečo si privstať

Chýbajú vám rozhovory pri káve? Možno máme riešenie. Pripojte sa online každý štvrtok k diskusii cez Microsoft Teams na KÁVU O DEVIATEJ. Do diskusie na rôzne témy sa môže zapojiť úplne každý študent, pedagóg, zamestnanec aj široká verejnosť. Stačí kliknúť na facebookovú skupinu samoUK.


Prvú diskusiu máme za sebou. Viedol ju teoretický fyzik Juraj Tekel. Témou boli fyzikálne mýty a oplatilo sa privstať si. Dozvedeli sme sa, prečo je ťažší lyžiar rýchlejší, ako funguje korčuľovanie a prečo lietadlá lietajú. No účastníkov diskusie zaujímali aj čierne diery a kvantová mechanika. 
Záznam
z nej je zverejený v skupine samoUK.

Tu je päť dôvodov, prečo stojí za to, nastaviť si budík na 8.45 h, uvariť si kávu, kliknúť na link a diskutovať.

#1 Nebuďte introvertom z donútenia

Zdá sa, že momentálna situácia nás rozdeľuje a izoluje od spoločnosti. Že je takmer nemožné stretnúť niekoho nového, alebo si len tak sadnúť na kávu a rozprávať sa. Na KÁVE O DEVIATEJ môžeš. Môžeš tam pozvať svojich kamarátov, ktorí sa o tému zaujímajú a diskutovať spolu s nimi. Môžeš spoznať nových ľudí a byť si istý, že máš s nimi aspoň jednu vec spoločnú, a tým pádom sa máte o čom rozprávať. Nikdy nevieš, koho stretneš, a čo z toho môže vzniknúť – kamarátstvo, spolupráca alebo aspoň príjemný rozhovor.

#2 Zachovajte si režim

Mnohým z nás sa už pomaly, ale isto denný režim obracia naruby. Ideme spať nad ránom a vstávame v podvečer. Denný režim je dôležitejší, než sme si uvedomovali a udržať si ho, je momentálne náročnejšie než kedykoľvek predtým. Možno stačí jeden malý krok – raz za týždeň si privstať a spraviť si kávu o deviatej.

#3 Kedy ste si naposledy „pokecali“ s...

...teoretickým fyzikom, europoslancom, prekladateľom hry Minecraft alebo prorektorom UK, ktorý na festivale Pohoda sprevádzal Liama Gallaghera? V diskusii sa môžete týchto ľudí spýtať čokoľvek, čo vás zaujíma a budú tam pre vás, aby odpovedali. V zálohe máme aj zopár prekvapení.

#4 Viete, že to nie je hoax bez toho, aby ste si to museli 8 hodín „googliť“

Hľadať relevantné a pravdivé zdroje k témam, o ktoré sa zaujímame, je často ťažšie, než by jeden povedal. Na Googli trávime hodiny overovaním rôznych informácií a tvrdení. Predstavte si, že sa môžete pripojiť k online videohovoru s odborníkom na danú tému a priamo sa ho spýtať a vedieť, že informácia, ktorú dostanete, je relevantná a pravdivá.

#5 Carpe diem (využi deň)!

A na záver – je to jednoducho dobre využitý čas a pekný začiatok dňa.

Vidíme sa na ďalšej diskusii už tento štvrtok. Ak máte námet na tému, ktorá vás zaujíma, dajte nám vedieť.