Prednáška nositeľa Pulitzerovej ceny Matta Apuzza

26. októbra 2021 o 16.00 hod. (utorok), Aula UK (Šafárikovo nám. 6, Bratislava)


Americký novinár a trojnásobný nositeľ prestížnej Pulitzerovej ceny Matt Apuzzo bude na Univerzite Komenského prednášať o hrozbách, ktorým čelia slobodné médiá. V prednáške s názvom Cez reálne hrozby ku skutočným správam sa bude venovať aj tomu, prečo je riskantné, keď sa politici obrátia proti novinárom. Deň predtým, 25. októbra, bude viesť workshop pre študentov katedry žurnalistiky.

Korešpondent New York Times Matt Apuzzo bol sám v situácii, keď mu americká vláda zhabala záznamy z telefónu. Na prednáške v Bratislave bude hovoriť o nebezpečenstvách, ktoré číhajú na slobodné médiá, a o tom, aké riziko predstavujú zásahy do práce médií nielen pre žurnalistiku, ale aj pre demokraciu ako takú. Apuzzo pôsobí ako investigatívny reportér v Bruseli a je držiteľom Pulitzerových cien za investigatívnu žurnalistiku, domáce spravodajstvo a službu verejnosti.

S ohľadom na aktuálnu pandemickú situáciu je účasť možná len pre zaočkovaných hostí. Na prednášku je nutné sa vopred registrovať, registrácia sa otvorí po 5. októbri.

Prednáška bude zároveň prenášaná prostredníctvom live streamu. Tlmočenie do slovenčiny bude zabezpečené.

Organizátori: Petit Academy, Nadácia Tatra banky, Univerzita Komenského v Bratislave