Basketbalisti UK majú v hrsti titul majstri SR

Po víťazstvách na medzinárodnom turnaji WIUSC v Ríme a jesennom Finále univerzít SR je to tretí titul pre univerzitný tím UK, ktorého väčšinu tvoria hráči FTVŠ UK.


Akademické majstrovstvá Slovenskej republiky v basketbale sa uskutočnili dňa 2. júna 2022 na Katedre telesnej výchovy a športu Fakulty matematiky, fyziky a informatiky UK. Víťazstvo si reprezentanti Univerzity Komenského museli tvrdo vybojovať, keďže im konkuroval výber najlepších basketbalových univerzít, konkrétne Technickej univerzity v Košiciach, Žilinskej univerzity či Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Najviac sa darilo domácemu tímu mužov Univerzity Komenského v Bratislave. Po suverénom víťazstve nad UKF Nitra 108:63 sa vo finále potrápili s výberom Žilinskej univerzity, s ktorým polčas prehrali 42:43, aby v závere strhli víťazstvo na svoju stranu 78:72.

V kategórii žien sa o víťazstvo pobili reprezentantky Prešovskej univerzity v Prešove a Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Víťazstvo si odniesli basketbalistky z Prešovskej univerzity, ktoré dosiahli skóre 56:67.

Kompletné výsledky nájdete na tejto stránke.