Výnimočné koncerty v Moyzesovej sieni

Filozofická fakulta UK Vás srdečne pozýva na podujatia v Moyzesovej sieni na Vajanského nábreží 12.


V stredu 17. apríla o 19.00 hod. sa uskutoční výnimočný spoločný koncert ansámblov Solamente naturali (Slovensko) a Barokksolistene (Nórsko) pod názvom One Music / Hudba je len jedna. Na programe bude hudba nórska a slovenská, ale aj vikingská či rómska; viac sa dočítate na webe FiF UK. Pre študentskú obec a zamestnancov a zamestnankyne UK sme pripravili určitý počet voľných vstupeniek, ktoré môžete získať, ak sa zaregistrujete pomocou univerzitnej emailovej adresy cez registračný formulár.

V stredu 24. apríla o 18.00 hod. usporiadame koncert – recitál Dmytra Morozova, renomovaného ukrajinského umelca, šéfdirigenta charkivského Národného divadla. V tento večer sa predstaví ako virtuóz hrajúci striedavo na klavíri, čembale a organe. Viac informácií nájdete na webe FiF UK. Vstupenky si možno zakúpiť v podateľni FiF UK na Gondovej 2 a pred koncertom priamo v Moyzesovej sieni. Cena pre študentskú obec UK je 5 €, pre zamestnancov a zamestnankyne univerzity 10 €.

Napokon prijmite naše pozvanie na Deň Európy – celodenný program, ktorý plánujeme na štvrtok 9. mája a ktorý bude oslavou 20. výročia členstva Slovenskej republiky v Európskej únii. Pripravené sú pre Vás zaujímavé prednášky a workshopy, ale tiež slávnostný obed, tombola a vystúpenie kapely Modré hory. Viac sa dozviete na tomto linku. Na podujatie je potrebné zaregistrovať sa do 30. apríla 2024 prostredníctvom tohto odkazu. Vstup je možný len s platnou pozvánkou a je zdarma pre akademickú obec i širšiu verejnosť.