Absolventi informatiky a manažmentu z UK patria medzi najlepšie zarábajúcich v SR

Bratislava 10. februára 2015: Absolventi Fakulty matematiky, fyziky a informatiky UK a Fakulty managementu UK patria medzi najlepšie zarábajúcich na Slovensku. Vyplynulo to z dát, ktoré zverejnilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR z pripravovaného projektu - portálu Lepsieskoly.sk.


Ministerstvo vychádzalo z údajov Sociálnej poisťovne, pracovného portálu Profesia.sk, ústredia práce, ako i veľkého prieskumu. Oslovili 65-tisíc absolventov, ktorí ukončili školu v rokoch 2008 – 2014; vrátilo sa im 15-tisíc dotazníkov.

Priemerný príjem absolventa Fakulty matematiky, fyziky a informatiky UK v druhom roku od skončenia štúdia predstavuje podľa zverejnených dát 1326 EUR. V štvrtom roku od ukončenia školy sa zvyšuje na 1739 EUR.

Absolventi Fakulty managementu UK dosahujú v druhom roku po škole priemerný plat 1269 EUR, v štvrtom roku od ukončenia štúdia 1744 EUR.

Portál Lepsieskoly.sk, ktorého spustenie pripravuje ministerstvo na štvrtok 12. 2. 2015, je určený maturantom rozhodujúcim sa kam na vysokú školu. Okrem informácií o priemernom zárobku ponúkne web napríklad aj informácie o tom, na ktorej škole by jej absolventi neváhali študovať opäť.