Bežecké lyžovanie Zimnej univerziády 2022

Cez víkend 22. a 23. januára 2022 odštartovala Zimná univerziáda 2022 pretekmi v bežeckom lyžovaní v Skalke pri Kremnici. Súťažilo sa v dvoch kategóriách - voľná technika a klasicky.


24. 01. 2022 10.57 hod.
Od: Redakcia Našej univerzity

V sobotu sa v kategórii Akademici ženy osem kilometrov voľne na prvom mieste umiestnila Kristína Sivoková, študentka Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, v kategórii Akademici muži desať kilometrov voľne skončil prvý Denis Tilesch, rovnako študent Univerzity Mateja Bela. Na stupňoch víťazov u mužov boli aj zástupcovia Univerzity Komenského - strieborný Ján Mikuš a bronzový Martin Čillík.

Celkovo sa v prvej desiatke dňa 22. januára 2022 umiestnili až šiesti študenti z Univerzity Komenského - v kategórii Akademici muži desať kilometrov voľne to boli - Marko Grnáč (siedme miesto), Juraj Michalička (ôsme miesto) a Tomáš Matuška (deviate miesto), v kategórii Akademici ženy osem kilometrov voľne to boli Michaela Maxová (šieste miesto), Barbora Pavlikovská (deviate miesto) a Zuzana Pavlikovská (desiate miesto). 

Nedeľné preteky klasickou technikou medzi ženami znova vyhrala Kristína Sivoková z Univerzity Mateja Bela. Zo zástupcov Univerzity Komenského sa v nedeľu (23.1.2022) v kategórii Ženy šesť kilometrov voľne najlepšie umiestnila Michaela Maxová, ktorá skončila na štvrtom mieste. V tejto kategórii tiež bodovali naše študentky Tamara Minárová (siedme miesto), Barbora Pavlikovská (ôsme miesto) a Zuzana Pavlikovská (deviate miesto). 

V kategórii Akademici muži v nedeľu získal zlato študent UK Ján Mikuš pred Denisom Tileschom a Martinom Pavellom z UMB. Okrem neho sa v prvej desiatke umiestnili títo študenti UK: Martin Čillík (piate miesto), Juraj Michalička (šieste miesto), Marko Grnáč (siedme miesto) a Tomáš Matuška (deviate miesto). 

Všetky správy o Zimnej univerziáde nájdete na tejto stránke.

Výsledky a fotografie nájdete na stránke univerziády.