Najlepšou hráčkou univerzitného športového podujatia sa stala študentka UK

Dňa 24. mája 2023 usporiadala z poverenia Slovenskej asociácie univerzitného športu (SAUŠ) Katedra telesnej výchovy Prírodovedeckej fakulty UK v spolupráci s Akademickým športovým klubom Prírodovedec Bratislava FINÁLE UNIVERZÍT SR 2023 vo volejbale mužov a žien.


V súťaži štartovali víťazné univerzity regiónov: Bratislava, Západ, Stred a Východ (4 ženské a 4 mužské družstvá). Zápasy sa odohrali na dvoch ihriskách v telocvični v Mlynskej doline. Spravodlivý systém súťaže „každý s každým“ umožnil divákom na tribúne sledovať 12 kvalitných volejbalových zápasov medzi najlepšími hráčmi víťazných univerzít, pričom mnohí z nich boli v sezóne 2022/2023 hráčmi extraligových družstiev najvyššej slovenskej volejbalovej súťaže mužov a žien.

Víťazným družstvom v mužskej kategórii sa stali hráči Prešovskej univerzity v Prešove, druhá skončila Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre, na treťom mieste sa umiestnila Ekonomická univerzita v Bratislave a nemedailové miesto získali volejbalisti zo Žilinskej univerzity v Žiline.

Prvé miesto v ženskej kategórii si vybojovali hráčky Univerzity Cyrila a Metoda v Trnave, druhé pekné miesto patrí dievčatám z Univerzity Komenského v Bratislave, tretie skončili volejbalistky z Prešovskej univerzity v Prešove a štvrté miesto obsadila Žilinská univerzita v Žiline. Najlepším hráčom turnaja sa stal Branislav Hanúsek z Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre a titulom najlepšej hráčky nás potešila Terezka Beňová, reprezentujúca našu Univerzitu Komenského.

Mgr. Miriam Kirchmayerová, PhD.