Online týždeň s ENLIGHT

Univerzita Komenského je súčasťou aliancie ENLIGHT už 4 mesiace. Spolu s ďalšími ôsmimi univerzitami budujeme "Európsku univerzitu", vytvárame nové modely vzdelávania, výskumu či spoločné študijné programy.


Čo vlastne ENLIGHT je, čomu sa venuje, aké výhody a novinky prináša pre študentov, výskumníkov či pedagógov sa dozviete na ENLIGHT Kick-off week-u. Pripojte sa prvý marcový týždeň (1. až 5. marca) k virtuálnemu programu "superuniverzity" ENLIGHT, vyberte si prednášku, diskusiu alebo sprievodnú aktivitu, ktorá vás zaujíma. Všetko je zadarmo, musíte sa len vopred registrovať.  

Počas online týždňa s ENLIGHT zistíte, ako spolupracuje 9 európskych univerzít a ako sa plánujú popasovať s celospoločenskými výzvami. Odborníci budú hovoriť o témach ako klimatická zmena, globálna angažovanosť či spravodlivosť. O budovaní komunít a spolupráci v rámci regiónov budú za virtuálnym okrúhlym stolom diskutovať rektori partnerských univerzít a externí partneri aliancie.

O rozmanitosti, inklúzii a spravodlivosti vo vysokom školstve porozpráva počas prednášky docent Andrej Findor z Fakulty sociálnych a ekonomických vied UK.

Tešiť sa tiež môžete na interaktívny "pub quiz" o európskych univerzitách, mestách a kultúre, ktorý pripravili študenti zo Student Network. Víťazné tímy vyhrajú skvelé ceny. Počas virtuálnych prestávok si môžete dať kávu a pýtať sa na všetko, čo vás zaujíma.

Podrobný program aj registráciu nájdete na oficiálnej stránke podujatia - ENLIGHT Kick-off week.