Smart Life Summit o digitálnych technológiách so svetovými odborníkmi v Bratislave

Už budúci týždeň budú svetoví odborníci hľadať v Bratislave odpovede na otázky súvisiace s technologickými inováciami, ich vplyvom na budúcnosť a kvalitu života. Podujatie organizuje Európska aliancia pre inovácie v spolupráci s hlavným partnerom, Univerzitou Komenského v Bratislave a ďalšími partnermi. Generálnou predsedníčkou Smart Life Summit je profesorka Dagmar Cagáňová, prodekanka pre strategický rozvoj, projekty a inovácie Fakulty managementu UK. Záštitu nad 10. ročníkom summitu prevzala prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová.


18. 10. 2023 16.35 hod.
Od: Oddelenie pre vonkajšie vzťahy

Podujatie prinesie od 24. do 26. októbra 2023 do Bratislavy viac ako 100 svetových odborníkov a odborníčok z 30 krajín sveta. Smart Life Summit ponúkne príležitosť dozvedieť sa viac o digitálnom vývoji v oblastiach, ako sú digitálne zdravie, ekonomika, kybernetická bezpečnosť či umelá inteligencia. Okrem diskusie má summit za cieľ spojiť predstaviteľov akademickej obce a zástupcov priemyslu, samosprávy, veľvyslanectiev či širšej komunity pre podporu vývoja digitálnych inovácií a zvýšenia kvality života v mestách a regiónoch.

Pozvanie na konferenciu prijal napríklad profesor Shafi Ahmed, známy LIVE operáciami vo virtuálnej realite. Britský chirurg a futurista nominovaný na Nobelovu cenu za mier priblíži, ako umelá inteligencia a iné exponované technológie menia proces liečby pacientov.

Bývalý komisár Federálnej komisie USA pre komunikáciu (FCC), Harold Furchtgott-Roth a riaditeľ výskumu Centra pre inovácie forenzných vied v New Yorku, Sanjal Goel, zase odprezentujú pohľad na výzvy, ktoré so sebou prináša umelá inteligencia. Na Smart Life Summit sa predstaví aj vizionár Pieter Van Gorp, vývojár platformy GameBus, ktorá motivuje jednotlivcov a rodiny k tomu, aby žili zdravšie. 

Vstup na konferenciu je pre študentov voľný. V prípade záujmu o vstupenku napíšte na kristina.havlickovaeai.eu, nakoľko počet voľných miest je limitovaný.

Viac o podujatí a vstupenky na summit nájdete tu.