Na Univerzite Komenského otvorili výstavu Chorvátske majáky

Bratislava, 20. júna 2011: Rektor Univerzity Komenského v Bratislave (UK) Karol Mičieta, veľvyslanec Chorvátskej republiky v SR Tomislav Car a dekan Filozofickej fakulty UK Jaroslav Šušol dňa 20. júna 2011 otvorili na pôde UK (historická budova UK na Šafárikovom námestí v Bratislave) výstavu fotografií s názvom Chorvátske majáky.


20. 06. 2011 18.05 hod.
Od: Oddelenie vzťahov s verejnosťou

Unikátne zábery chorvátskych majákov zdobia priestory najstaršej slovenskej univerzity pri príležitosti 20. výročia vzniku Chorvátskej republiky a Dňa ozbrojených síl. Výstava je súčasťou 5-dňovej medzinárodnej konferencie na tému Slovensko a Chorvátsko – historické paralely a vzťahy (do roku 1780), ktorá sa koná v Bratislave a Levoči. „Symbolika majákov je viac ako jasná – sú svetlom v tme, sú ukazovateľom správneho smeru i symbolom nádeje. Presne v sobotu 25. júna bude tomu 20 rokov, čo aj Chorvátsku svitlo na lepšie časy a táto krajina na Balkánskom polostrove začala písať svoju vlastnú históriu. Teší ma, že svoju kapitolu má v nej aj Slovensko – a konkrétne i naša univerzita,“ uviedol na otvorení výstavy prof. RNDr. Karol Mičieta, PhD., rektor UK.

Veľvyslanec Chorvátskej republiky v SR Tomislav Car sa poďakoval Univerzite Komenského za výbornú spoluprácu, podporu a možnosť zrealizovať na jej pôde medzinárodnú konferenciu a výstavu.

Výstava Chorvátske majáky, ktorej organizátorom je Veľvyslanectvo Chorvátskej republiky v SR, je ukážkou jedinečných záberov majákov na Jadrane a potrvá do 30. júna 2011.

  

Rektor UK (vpravo) a veľvyslanec Chorvátskej republiky v SR počas slávnostného otvorenia výstavy (Foto: Marian Kukan)

Výstava Chorvátske majáky - v historickej budove Univerzity Komenského v Bratislave (Foto: OVV)

 

Viac fotografií z otvorenia výstavy nájdete na: www.facebook.com/Comenius.University