Detskú Univerzitu Komenského otvorila prednáškou premiérka SR

Deviaty ročník Detskej Univerzity Komenského dnes v Aule Univerzity Komenského slávnostne otvorili rektor UK Karol Mičieta, predseda NR SR Richard Sulík, predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo a riaditeľ Divadla Aréna Juraj Kukura. Na otvorení prijal rektor UK imatrikulačný sľub viac ako troch stoviek malých študentov.


06. 07. 2011 17.28 hod.
Od: Oddelenie vzťahov s verejnosťou

Vo svojom prejave rektor UK prof. K. Mičieta pripomenul, že deň otvorenia tohtoročnej Detskej Univerzity Komenského – 6. júl – je 187. dňom v roku a do konca roka zostáva 178 dní. „Tento deň bol i v histórii spojený s množstvom pozoruhodných udalostí. 6. júl je napríklad významným dňom i v oblasti kozmonautiky – v roku 1976 odštartovala kozmická loď Sojuz 21,“ uviedol rektor UK a aj študentom zaželal úspešný štart a veľa krásnych chvíľ na letnej ceste za poznaním.

Predseda parlamentu Ing. R. Sulík deťom poradil: „Ešte dôležitejšie ako vedomosti je, aby ste sa naučili hľadať zmysel za tým, čo sa učíte, aby ste chápali súvislosti a aby ste sa naučili kriticky pýtať.“

Po imatrikulácii si študenti Detskej Univerzity Komenského vypočuli prvú prednášku z úst predsedníčky vlády SR prof. Ivety Radičovej na tému „Prečo sa žije inak v Bratislave a inak na vidieku?“. Malých študentov zaujali informácie o podiele obyvateľov žijúcich v mestách, o priemernom čase, ktorý Slováci strávia pred počítačom alebo o počte obyvateľov s internetom či s mobilom. Dôkazom toho, že sa deťom prednáška páčila, bola aj diskusia plná zaujímavých otázok.

 

 

 

 

Foto: Marian Kukan

Viac fotografií nájdete na www.facebook.com/Comenius.University