Detská Univerzita Komenského toto leto už deviatykrát

Bratislava, 16. juna 2011: Prvú prázdninovú stredu 6. júla 2011 odštartuje v poradí 9. ročník letnej univerzity pre malých zvedavcov – Detská Univerzita Komenského. Na tlačovej konferencii dňa 16. júna 2011 o tom informovali organizátori z Univerzity Komenského v Bratislave a Divadla Aréna.


16. 06. 2011 13.14 hod.
Od: Oddelenie vzťahov s verejnosťou

Detská Univerzita Komenského vznikla v roku 2003. Každoročne privíta viac ako tri stovky malých študentov vo veku od 9 do 14 rokov, ktorých zaujímajú príčiny rôznych javov. Toho roku sa napríklad dozvedia, prečo sa žije na vidieku inak ako v Bratislave, prečo je Zem planétou hmyzu či prečo potrebujú námorníci dobré hodiny.

Na malých študentov čaká v úvode ich letného štúdia slávnostná imatrikulácia. Prvou prednáškou v Aule Univerzity Komenského sa prihovorí predsedníčka vlády SR Iveta Radičová. Letný prednáškový cyklus uzatvorí promócia, ktorá sa bude konať 31. augusta 2011.

Na študentov Detskej Univerzity Komenského čaká okrem atraktívnych prednášok aj množstvo sprievodných podujatí, ako napríklad hip-hopový workshop, Hodina otázok v parlamente, 4-dňový rekreačný pobyt v Malých Karpatoch či exkurzia v Slovenskom národnom múzeu.

Bližšie informácie na: www.duk.sk

 

Tlačová konferencia k blížiacemu sa 9. ročníku Detskej Univerzity Komenského - v strede Mgr. Juraj Kukura, riaditeľ Divadla Aréna a prof. RNDr. Karol Mičieta, PhD., rektor Univerzity Komenského v Bratislave

Foto: OVV