IREG Forum na pôde Univerzity Komenského v Bratislave

10. a 11. októbra 2011, Auditórium Maximum, Právnická fakulta UK, Šafárikovo nám. 6, Bratislava


06. 10. 2011 13.37 hod.
Od: Oddelenie vzťahov s verejnosťou

IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence a Akademická rankingová a ratingová agentúra (ARRA) v spolupráci s Univerzitou Komenského v Bratislave organizujú medzinárodné podujatie IREG FORUM: National University Rankings on the Rise.

Konferencia, ktorá sa koná pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, sa uskutoční v dňoch 10. a 11. októbra 2011 v Auditóriu Maximum (Právnická fakulta UK, 2. poschodie).

Hlavnými témami podujatia sú trendy v národných hodnoteniach vysokoškolských inštitúcií, vplyv rankingov na národné vzdelávacie systémy a možnosti prepojenia národných a medzinárodných rankingov.

Na podujatí vystúpia poprední svetoví experti na univerzitné rankingy, medzi nimi aj profesor Ying Cheng z Jiao Tong University (Shanghai, Čína), ktorý každoročne pripravuje najprestížnejší rebríček najlepších svetových univerzít - tzv. Šanghajský rebríček, ale aj profesor Bob Morse z US News & World Report (USA), kde bol v roku 1983 vytvorený vôbec prvý univerzitný ranking na svete. Predstavia sa tiež rečníci a spôsoby tvorby národných rankingov z Vietnamu, Kazachstanu či Turecka.

 

Podrobný program