Týždeň slovenských knižníc na Univerzite Komenského plný prekvapení

Bratislava, 14. marca 2013: V pondelok 18. marca 2013 sa začína už 14. ročník Týždňa slovenských knižníc. Do tohto projektu sa i v tomto roku zapoja všetky knižnice Univerzity Komenského v Bratislave (UK), ktoré pripravili pre svojich čitateľov zaujímavé prekvapenia.


14. 03. 2013 07.43 hod.
Od: Oddelenie vzťahov s verejnosťou

Ústredným mottom Týždňa slovenských knižníc (18. - 24. marca 2013) je Knižnice pre všetkých. Cieľom tohto obľúbeného celoslovenského podujatia je pozitívne zviditeľňovanie knižníc ako kultúrnych a vzdelávacích inštitúcií prostredníctvom rozmanitých aktivít a podujatí.

Akademická knižnica UK a fakultné knižnice UK ponúknu svojim používateľom bezplatný prístup do unikátnej kolekcie elektronických kníh z produkcie EBSCO Publishing „eBook Academic Subscription Collection“. Táto kolekcia obsahuje viac ako 112-tisíc titulov zo širokého spektra vedných odborov – od humanitných, cez ekonomické až po technické. Bezplatný prístup bude pre Univerzitu Komenského aktívny až 45 dní. Symbolické otvorenie brány do sveta elektronických kníh sa uskutoční v pondelok 18. marca 2013 o 11.00 hod. v budove UK na Múzejnej ulici (miestnosť N 425).

Knižnice UK pripravili pre svojich čitateľov do konca marca aj voľný prístup do databázy záverečných a dizertačných prác z amerických a kanadských univerzít (databáza ProQuest Dissertation and Theses).

Vo všeobecnej študovni Ústrednej knižnice Farmaceutickej fakulty UK (Odbojárov 10) sa 18. marca 2013 o 10.00 hod. uskutoční prezentácia možnosti využívania e-kníh „Elektronické knihy a ich mobilné aplikácie.“ V knižnici (na Kalinčiakovej ulici 8) je tiež pripravená výstava vydavateľstva Osveta spojená s predajom kníh.

„Okrem toho na všetkých zábudlivcov čaká knižná amnestia – jedinečná príležitosť v roku, aby bez sankčných poplatkov vrátili svoje výpožičky, ktoré sú po lehote,“ pripomína PhDr. Daniela Gondová, riaditeľka Akademickej knižnice UK.