Krajania získajú nové žurnalistické zručnosti

Bratislava 18. augusta 2014: Na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave (FiF UK) dnes slávnostne otvorili Letnú školu žurnalistiky pre krajanov 2014.


18. 08. 2014 09.11 hod.
Od: Oddelenie vzťahov s verejnosťou

Letnú školu žurnalistiky, ktorá trvá od 17. do 24. augusta 2014, organizujú Katedra žurnalistiky Filozofickej fakulty UK a Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí.

Letná škola aj tento rok privíta účastníkov - novinárov zo Srbska, Maďarska, Rumunska či Poľska.

Na frekventantov čakajú zaujímavé prednášky, ako napríklad: Spravodajstvo - chrbtová kosť žurnalistiky, Historické osobnosti slovenskej žurnalistiky, Etické dilemy žurnalistiky atď. Absolvujú tiež exkurzie do TASR a RTVS/Slovenský rozhlas. Súčasťou letnej školy sú aj praktické ateliéry, v ktorých budú krajania tvoriť textové výstupy a redigovať ich, budú tiež tvoriť grafickú podobu časopisu, finalizovať textové časti i zalamovať časopis. Okrem toho ich čaká beseda so súčasnými osobnosťami slovenskej publicistiky - Lukášom Dikom, Petrom Kubínyim, Igorom Harajom a mnohými inými.

V piatok 22. augusta si krajania preberú certifikáty o absolvovaní letnej školy a v sobotu ich čaká tvorivý novinársky deň spojený s exkurziou do Banskej Štiavnice.

Ilustračná fotografia (autor: Vladimír Kuric)