Profesorka Čalkovská z JLF UK Slovenkou roka 2015 v kategórii Veda a výskum

V nedeľu 24. mája 2015 sa v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie ankety Slovenka roka 2015. Medzi víťazkami mala svoje zastúpenie aj Univerzita Komenského v Bratislave. V kategórii Veda a výskum sa Slovenkou roka 2015 stala prodekanka Jesseniovej lekárskej fakulty UK v Martine prof. Andrea Čalkovská.


Víťazkou kategórie Biznis a manažment, ako aj absolútnou víťazkou ankety sa stala členka Správnej rady Univerzity Komenského, zástupkyňa generálneho riaditeľa VÚB Elena Kohútiková.

Medzi ocenenými dámami nechýbala ani absolventka Fakulty managementu UK, redaktorka TV Markíza Barbora Demešová, ktorá sa stala víťazkou v oblasti médií a komunikácie. V kategórii Charita triumfovala správkyňa Nadácie Orange Andrea Cocherová, absolventka Filozofickej fakulty UK.

Úspešné Slovenky tento rok bojovali o hlasy čitateľov a divákov v kategóriách: Biznis a manažment, Umenie a kultúra, Médiá a komunikácia, Veda a výskum, Vzdelávanie a podpora mladých talentov, Zdravotníctvo, Šport a Charita. O tom, kto získa titul Absolútna Slovenka roka, rozhodla odborná porota, rovnako ako aj o titule Mimoriadne ocenenie za celoživotný prínos pre Slovensko. Túto mimoriadnu cenu si prevzala speváčka Marika Gombitová.

Záštitu nad 7. ročníkom ankety Slovenka roka prevzal prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska, adeptky na titul Slovenka roka 2015 vyberala nominačná komisia pod vedením ministra kultúry SR Mareka Maďariča. O víťazkách v jednotlivých kategóriách rozhodovali diváci a poslucháči RTVS, čitatelia týždenníka Slovenka formou SMS hlasovania, kupónov a prostredníctvom internetového hlasovania.

Kompletný zoznam ocenených v ankete Slovenka roka 2015