Na Mlynoch otvorili novorekonštruované manželské internáty

Bratislava 13. mája 2015: Vo Vysokoškolskom meste Ľudovíta Štúra - Mlyny UK dnes slávnostne otvorili novorekonštruované manželské internáty. Rekonštrukcia, ktorá prebiehala od júna minulého roka do februára 2015, si vyžiadala investície vo výške viac ako 4 milióny eur. Mlyny ich hradili výlučne z vlastnej podnikateľskej činnosti.


Rekonštrukcia si vyžiadala kompletnú obnovu budovy, internáty už nemajú balkóny, zväčšili sa ubytovacie priestory a vytvorilo sa ďalších 32 jednolôžkových izieb. Ubytovacia kapacita internátov je 576 lôžok. Každý zo štyroch blokov (A - D) má 144 študentských lôžok, t. j. v každom bloku je 8 jednolôžkových a 68 dvojlôžkových izieb.
 
"Som rád, že dnes môžeme otvoriť tento veľkolepý projekt Vysokoškolského mesta Ľ. Štúra – Mlyny. Veľkolepý je preto, lebo bol zrealizovaný z vlastných zdrojov, z vlastnej iniciatívy a z vlastných síl. Dokázali sme tým zlepšiť kvalitu akademického prostredia, a tak umožniť väčšiemu množstvu študentov bývať v kvalitatívne lepších a finančne dostupných možnostiach," uviedol na slávnostnom otvorení rektor UK prof. RNDr. Karol Mičieta, PhD.

Riaditeľ internátov Mgr. Róbert Gula povedal: "O internátoch sa píše veľmi často a veľmi negatívne a treba povedať, že v niektorých prípadoch je to do určitej miery aj pravda. O to som radšej, že sa podaril takýto projekt, ktorý stál viac ako 4 mil. eur, čo v dnešnej dobe nie je zanedbateľná položka. Teším sa, keď sa prví študenti ubytujú."

Vedenie VM Ľ. Štúra - Mlyny UK plánuje v budúcnosti zo svojich zdrojov rovnakým spôsobom vynoviť tiež výškový blok - tzv. Štúrak.