V Botanickej záhrade UK môžete obdivovať skalničky

Bratislava, 16. apríla 2014: Botanická záhrada Univerzity Komenského v Bratislave (BZ UK) pripravuje i tento rok pre svojich návštevníkov výstavu skalničiek. 29. ročník výstavy, ktorú organizuje BZ UK v spolupráci s Klubom skalničkárov pri BZ UK, sa uskutoční v dňoch 25. až 27. apríla 2014 (piatok až nedeľa).


16. 04. 2014 11.04 hod.
Od: Oddelenie vzťahov s verejnosťou

Tradičná výstava skalničiek bude verejnosti prístupná v priestoroch BZ UK (Botanická 3, Bratislava) od 9.00 do 18.00 hod. V areáli záhrady čakajú na návštevníkov desiatky rozkvitnutých skalničiek na teraskách, vápencovej, andezitovej, bridlicovej, tufovej či čadičovej skalke. „Nebudú chýbať exponáty naaranžovaných miniskaliek vhodných aj do menších záhrad, na terasy i balkóny,“ približuje RNDr. Jaroslav Bella, riaditeľ BZ UK. Záujemcovia tu tiež môžu využiť odbornú poradenskú službu, ako i si zakúpiť skalničky, dreviny a bonsaje.

Botanická záhrada UK, ktorá bola založená v januári 1942, je vedecko-pedagogickým pracoviskom Univerzity Komenského v Bratislave, ktorého poslaním je udržovať a rozširovať zbierky živých rastlín, pomáhať vo výchovno-vzdelávacej činnosti odborným školám i pracoviskám a poskytovať odborné informácie širokej verejnosti. Záhrada je otvorená denne od 9.00 do 18.00 hod. Posledný vstup je o 17.30 hod.

Foto: Botanická záhrada UK