Oslavy 95. výročia UK: Festival študentských spolkov UK, prezentácie fakúlt i Puding pani Elvisovej

Bratislava, 29. apríla 2014: Festival študentských spolkov, prezentácie fakúlt, pestrý hudobný program, ale i zaujímavé sprievodné atrakcie – to všetko čaká na návštevníkov osláv 95. výročia vzniku Univerzity Komenského v Bratislave (UK). Podujatie „Daj si puding s Amosom“, ktoré je určené študentom UK, potenciálnym študentom UK, ako i širšej verejnosti, sa uskutoční v utorok 6. mája 2014 – v priestoroch historickej budovy UK na Šafárikovom námestí v Bratislave a na Filozofickej fakulte UK.


29. 04. 2014 08.24 hod.
Od: Oddelenie vzťahov s verejnosťou

Na študentskej časti osláv 95. výročia vzniku najstaršej slovenskej univerzity sa predstavia súbory UK – Gymnik z Fakulty telesnej výchovy a športu UK a Comenius z Pedagogickej fakulty UK. Návštevníci sa môžu tešiť aj na populárnu hudobnú skupinu Puding pani Elvisovej, jazzovú a folklórnu kapelu Pacora Trio, pesničkárku Katarziu, speváka Martina Madeja spolu s tanečnou formáciou The Pastels či bratislavskú world music skupinu Banda.

Vo vestibule historickej budovy UK sa od 10.00 do 16.00 hod. predstavia fakulty UK, ktoré tu priblížia svoje aktivity. Záujemcovia si budú môcť pozrieť prezentáciu umeleckých diel študentov Pedagogickej fakulty UK, výstavku liečivých rastlín zo Záhrady liečivých rastlín Farmaceutickej fakulty UK či zaujímavé výsledky antropologického výskumu Prírodovedeckej fakulty UK.

V Átriu Filozofickej fakulty UK (Gondova 2) bude celý deň prebiehať Festival študentských spolkov UK. Okrem výstavy študentských diel sa tu uskutoční aj burza kníh, prezentácia grantov a možností ich získania, ale napríklad i diskusia o zahraničných potulkách študentov – erasmákov.

„Podujatie DAJ SI PUDING S AMOSOM je ukážkou toho, že i napriek tomu, že univerzita oslavuje úctyhodných 95 rokov, je stále duchom mladá. Verím, že toto krásne výročie si s nami pripomenie aj široká verejnosť,“ pozýva na oslavu rektor UK prof. RNDr. Karol Mičieta, PhD.

Kompletný program podujatia je k dispozícii na webstránke UK: www.uniba.sk/puding95