Univerzitný stromček prianí potešil deti zo sociálnej ubytovne

Rektor Univerzity Komenského v Bratislave (UK) prof. RNDr. Karol Mičieta, PhD., dňa 17. decembra 2015 osobne odovzdal vianočné darčeky deťom z bratislavskej sociálnej ubytovne Fortuna.


Rektor UK splnil dve želania Univerzitného stromčeka prianí - charitatívneho projektu študentov UK. Predčasný vianočný darček si v jeho kancelárii prevzali Ľudko a Borisko zo sociálnej ubytovne Fortuna. Jedného z chlapcov rektor UK obdaroval autom na diaľkové ovládanie, druhému splnil želanie dostať na Vianoce športovú súpravu a zimné topánky.

"Veľmi sa nám tu páči," netajili nadšenie žiaci základnej školy, ktorí budovu univerzity navštívili prvýkrát. Organizátori si pre nich pripravili aj malú exkurziu, v rámci ktorej navštívili Aulu UK, Auditórium Maximum, pozreli si výstavku historických dokumentov, talárov a insígnií pred Rektorskou sieňou UK.

"Bolo to veľmi príjemné stretnutie. Som rád, že sme mohli priniesť aspoň trochu radosti pod stromček tým, ktorí nemajú ľahké životné podmienky. Presne o to na Vianoce ide - myslieť aj na druhých," hovorí rektor UK.

Viac fotografií nájdete na Facebooku UK.

 

O Univerzitnom stromčeku prianí

Študenti UK vyzbierali viac ako 200 vianočných prianí od ľudí v ťažkých životných situáciách - dlhodobo chorých detí v nemocniciach, ľudí z krízových centier a sociálnych ubytovní či detí z detských domovov a dali možnosť študentom a zamestnancom UK tieto priania splniť. Vyzbierané priania sú vytlačené v podobe vianočných ozdôb a zavesené na 7 stromčekoch umiestnených vo vstupných priestoroch fakúlt UK.

Viac informácií: Univerzitný stromček prianí