Univerzita Komenského si opäť zmeria sily v Univerzitnej regate s ostatnými bratislavskými vysokými školami

Bratislava 14. septembra 2016: Univerzita Komenského v Bratislave (UK) si už po štvrtýkrát zmeria svoje „veslárske sily“ s ostatnými bratislavskými vysokými školami. Stane sa tak na ďalšom ročníku podujatia Univerzitná regata, ktorý sa uskutoční v sobotu 24. septembra 2016 s cieľom pri lodenici Slovenského veslárskeho klubu (SVK) Bratislava (Viedenská cesta 24).


Tohtoročnú Univerzitnú regatu organizačne zabezpečuje Fakulta telesnej výchovy a športu UK. Športovým vyvrcholením dňa budú preteky osemveslíc na Dunaji, ktoré vyštartujú o 15.00 hod. od 1876 km toku Dunaja s cieľom pri lodenici SVK Bratislava.

Okrem súboja univerzitných osemveslíc na Dunaji si budú môcť vysokoškolské tímy zmerať svoje sily na veslárskych trenažéroch v tzv. malej regate. Prihlasovanie a prezentácia on-line prihlásených tímov bude prebiehať v sobotu 24. septembra od 11.30 hod. do 12.30 hod. v priestoroch lodenice SVK Bratislava. Malá regata prebehne od 13.00 do 15.00 hod. Zapojiť sa do nej môžu 4-členné študentské tímy, pričom v tíme musí byť minimálne jedna žena. Každý zo štvorice si na trenažéri „odvesluje“ svojich 500 metrov.

Účastníci tzv. veľkej regaty – osemveslice Univerzity Komenského v Bratislave a Slovenskej technickej univerzity, ktorá sa začne o 15.00 hod., musia zdolať 6 km úsek na Dunaji. Predpokladaný čas je cca 20 min. Vyhlásenie výsledkov sa uskutoční o 16.00 hod.

Osemveslica Univerzity Komenského, ktorá vlani už po tretí raz potvrdila na Dunaji svoje prvenstvo, získala aj putovnú trofej. „Verím, že naša víťazná jazda bude pokračovať aj tento rok. Našim veslárom už teraz držím palce,“ dodáva s úsmevom rektor UK prof. RNDr. Karol Mičieta, PhD., podľa ktorého je Univerzitná regata príjemným spestrením súťaživosti bratislavských univerzít v oblasti vedy i vzdelávania.