Rektor UK sa poďakoval víťazom z Puly

Zástupcovia výpravy UK, ktorá tento rok zvíťazila na Medziuniverzitných majstrovstvách sveta v Pule a potvrdila tak víťazstvo z minulého roka v Barcelone, sa dňa 4. decembra 2019 stretli s rektorom Univerzity Komenského Marekom Števčekom. Rektor sa študentom poďakoval za naozaj vzornú reprezentáciu univerzity a Slovenska.


„Som dojatý a hrdý na vás,“ povedal rektor, ktorý sa priznal, že je veľký športovec, aj keď v súčasnosti už viac pasívny. Tréneri a študenti si z rúk rektora odniesli ďakovné listy. Vedúci výpravy Martin Dovičák si prevzal Pamätnú medailu UK.

Tím študentov Univerzity Komenského zvíťazil v konkurencii 60 univerzít sveta. Piaty ročník Medziuniverzitných majstrovstiev sveta sa tento rok konal v chorvátskom meste Pula od 13. do 17. novembra 2019. Do Chorvátska vycestovalo 129 študentov pod vedením deviatich trénerov a vedúceho výpravy Martina Dovičáka.

Študenti UK mali zastúpenie takmer vo všetkých disciplínach. Najlepšie sa im darilo v ženskom basketbale, v tenise a v cheerleadingu, v ktorých získali prvé miesta, v ženskom futsale a atletike získali striebro a bronz im patrí za ženský volejbal a stolný tenis.

Podľa jedného z trénerov Ľubora Tománka ešte dôležitejšie ako víťazstvo tímu je fakt, že sa študenti dokázali zomknúť a predviedli ukážkovú spolupatričnosť s univerzitou. Podpora a súdržnosť fascinovala nielen súperov, ale aj organizátorov majstrovstiev.

Takto to vyzeralo tento rok v Pule (video):