Zoznámiť sa s univerzitou prišli stredoškoláci z celého Slovenska

Univerzita Komenského otvorila dvere pre stredoškolákov a stredoškoláčky, ktorí sa rozhodujú, kam nasmerujú svoje kroky po skončení strednej školy. Celouniverzitný Deň otvorených dverí navštívilo v stredu 22. októbra niekoľko stoviek mladých ľudí z vyše šesťdesiatich škôl z blízkych i vzdialených regiónov.


Spoznať univerzitné prostredie a získať informácie pre rozhodovanie sa o svojom ďalšom štúdiu prišli maturanti aj nematuranti z gymnázií aj odborných škôl. Atmosféru štúdia na vysokej škole mohli zažiť na inšpiratívnych prednáškach z rozličných odborov. V pestrej ponuke tém si každý mohol nájsť oblasť, ktorá mu je blízka a dozvedieť sa napríklad niečo o tom, prečo antibiotiká niekedy neúčinkujú, ako sa lieči ochorenie slepého čreva, o vzdelávaní v budúcnosti, o malých čiernych dierach, úderoch v karate, rómskej hudbe a mnoho ďalšieho.

V informačných stánkoch získali priamo od študentov a zástupcov fakúlt informácie o prijímacom konaní, štúdiu aj mimoštudijnom živote na fakultách. Fakulty si pre návštevníkov pripravili ukážky chemických experimentov s tekutým dusíkom či biuretovu reakciu na dôkaz proteínov, ale aj 3D tlač a optické hračky, ukážku šitia rán či prípravu pleťového krému a kapsúl s vitamínom C, ktoré si stredoškoláci mohli vziať so sebou domov.

Simona zo Spojenej školy Dominika Tatarku pricestovala spolu so svojimi tromi spolužiačkami až z Popradu: „Keďže sme v poslednom ročníku, zaujímame sa o vysoké školy a dni otvorených dverí. Každá z nás má vybratú inú fakultu. Mňa zaujíma farmácia a prišla som hlavne kvôli informáciám o prijímačkách a pomohlo mi to.“ Natália a Miriam z gymnázia v Dunajskej Strede strávili niekoľko dní vďaka programu MiniErazmus na Právnickej fakulte a prišli aj na Deň otvorených dverí. Druháčka Nátália uvažuje nad štúdiom práva alebo manažmentu. „Ani ja ešte nie som úplne rozhodnutá, okrem práva rozmýšľam aj na psychológiou. Stánky fakúlt sme už navštívili, pôjdeme si vypočuť aj prednášky. Je to tu super,“ doplnila tretiačka Miriam.

V nasledujúcich týždňoch a mesiacoch pozývame záujemcov a záujemkyne o štúdium na dni otvorených dverí, ktoré pripravujú jednotlivé fakulty.

Termíny fakultných DOD a ďalšie informácie o štúdiu