Vyjadrujeme smútok nad obeťami tragickej nehody

V nedeľu večer sa v Bratislave stala tragická nehoda. Auto vrazilo do skupiny ľudí čakajúcich na MHD na zastávke Zochova v Starom Meste. Vodič zabil päť ľudí, štyria z nich boli vysokoškoláci.


Dnes smútime. Je hrozné, koľko bolesti dokáže spôsobiť arogancia a nezodpovednosť. Vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodinám, blízkym, priateľom a spolužiakom obetí včerajšej tragickej nehody na Zochovej ulici, medzi ktorými boli aj traja študenti našej univerzity - Marek Vojtaššák, študent FTVŠ a FiF UK, Broňa Božoňová, študentka FTVŠ a Prif UK a Natália Hamráková, študentka PraF UK.

Zraneným prajeme skoré uzdravenie.

Pozostalí, kamaráti a blízki môžu využiť služby Psychologickej poradne UK.

Obete nehody si uctíme minútou ticha zajtra o 9.00. Na univerzite visí čierna vlajka, vo vestibule budovy UK na Šafárikovom námestí sú k dispozícii kondolenčné knihy, ich podpis bude možný do štvrtka, do 12.00 hod., následne budú zaslané rodinám zosnulých. 

Rektor UK Marek Števček poslal sústrastné listy rodinám obetí.

Ako reakciu na nedeľnú tragickú udalosť a ako prejav úcty k jej obetiam sa prevádzky v areáli internátov v Mlynskej doline spoločne rozhodli zrušiť všetky akcie plánované na dnešný večer (4. októbra 2022).