Ticho po Danielovi trvá už 15 rokov

Daniela Tupého, študenta Filozofickej fakulty UK (FiF UK), zabili 4. novembra 2005. Túto tragédiu si pripomenieme live podujatím Ticho po Danielovi v stredu 4. novembra 2020 o 18.30 hod.

Pri príležitosti 15. výročia vraždy študenta sa na podujatí o ňom a o tom, s čím všetkým jeho smrť súvisí, bude rozprávať moderátor Michal Havran s verejnou ochrankyňou práv Máriou Patakyovou, bývalým rektorom UK Františkom Gahérom a Danielovým otcom. Zaznejú tiež Danielove básne a piesne zložené podľa nich.

Na záver podujatia budú vyhlásení víťazi súťaže o Cenu Daniela Tupého 2020, ktorých vyhlási predsedníčka poroty prof. Zlatica Plašienková a dekan FiF UK prof. Marián Zouhar. Študentky a študenti vysokých škôl zo Slovenska i zo zahraničia do súťaže prihlásili práce venované témam násilia, extrémizmu a porušovaniu ľudských práv.

Spoluorganizátormi podujatia sú FiF UK, Nadácia Milana Šimečku, Mladí proti fašizmu a Študentská časť AS FiF UK. Záštitu nad podujatím má verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová.

Podujatie vás pozývame sledovať naživo na Facebooku #tichopodanielovi a na YouTube kanáli Filozofickej fakulty UK.