STREDOŠKOLÁCI SI NA JEDEN DEŇ VYSKÚŠAJÚ VYSOKOŠKOLSKÉ ŠTÚDIUM NA UK

Bratislava 20. mája 2024: Stredoškoláčky a stredoškoláci z nižších ročníkov si v čase maturít môžu aspoň na chvíľu vyskúšať vysokoškolské štúdium. Počas dvoch utorkov, 21. mája a 28. mája 2024 sa v priestoroch Univerzity Komenského v Bratislave (UK) koná pre nich podujatie s názvom Zaži vysokú školu na vlastnej koži.


Oba utorky môžu stredoškoláci a stredoškoláčky stráviť zaujímavý deň na UK a namiesto klasického vyučovania je pre nich pripravený pestrý program. Po príchode do budovy rektorátu UK na Šafárikovom námestí č. 6 budú pre nich k dispozícii informačné stánky fakúlt od 8.00 do 13.30 hod. V amfiteátri sa vystrieda 12 odborníkov a odborníčok z viacerých oblastí, ktorí pôsobia na UK a ktorí im poskytnú zaujímavé prednášky na rôzne témy.

V utorok, 21. mája sa návštevníci dozvedia, čo majú spoločné parné stroje, veľký tresk a tepelná smrť vesmíru. Okrem toho získajú vedomosti, ako myslia podnikatelia alebo ako sa ženy zapájali do odboja a Slovenského národného povstania. 

Druhý deň podujatia, 28. mája sa môžu napríklad naučiť viac o mikroskopických čiernych dierach, pochopia, v čom spočíva efektívna komunikácia v športe a v škole alebo čo stojí za úspechom uplatnenia v medzinárodných organizáciách. Oba dni bude pre návštevníkov pripravená aj súťaž o univerzitnú mikinu.

„Radi na akademickej pôde uvítame aj stredoškoláčky a stredoškolákov, ktorí majú na svoje rozhodovanie o budúcom vzdelaní ešte niekoľko rokov čas. Verím, že sa im prednáškový deň zapáči natoľko, že sa k nám čoskoro vrátia už ako študentky a študenti bakalárskeho štúdia,“ povedal rektor UK Marek Števček.  

Celý program podujatia