Stredoškoláci si môžu vyskúšať život vysokoškoláka z pohodlia svojej izby

Posledný májový týždeň na UK už tradične patrí podujatiu Zaži deň v koži vysokoškoláka a inak to nie je ani tento rok. Budúci vysokoškoláci tak majú možnosť už piatykrát si vyskúšať, aké to je byť študentom Univerzity Komenského – pre mnohých z nich budúcej alma mater, a to tentokrát z pohodlia svojich domovov.


Hoci stredoškoláci tento rok nezažijú atmosféru panujúcu v historickej budove univerzity na Šafárikovom námestí na vlastnej koži, vďaka presunu do virtuálneho priestoru si ju môžu vychutnať odkiaľkoľvek a kedykoľvek, takže nikto svoju vysnívanú prednášku nezmešká.

Na špeciálnom webe nájdu prednášky odborníkov z rôznych oblastí, ktorí na podujatí prednášali počas uplynulých rokov. Súčasťou webu sú aj videá z konferencie svetového formátu TEDxUniverzitaKomenského, z obľúbenej Detskej Univerzity Komenského, ktorá má čo ponúknuť aj poznaniachtivej mládeži, ako i prednášky odborníkov, ktorí sa pri virtuálnej šálke kávy delia o zaujímavé informácie z fyziky, marketingu či politológie.

Vďaka desiatkam sprístupnených videí nájdu odpovede na mnohé otázky, medzi nimi napríklad aj to, čo stálo za haváriou jadrovej elektrárne vo Fukušime, ako žiť naplno, ako sa správne rozhodovať alebo prečo sú otázky začínajúce slovom „prečo“ tie najťažšie.

A tí, ktorí by si na minulý ročník radi zaspomínali, tak môžu spraviť pri tomto videu.