Deň učiteľov a Jána Amosa Komenského

Učiteľ národov Ján Amos Komenský sa narodil 28. marca 1592, pred 431 rokmi. Ľudstvo mu vďačí za mnohé, na jeho dobu, nadmieru pokrokové názory a prístupy k vzdelávaniu, ktoré využívame dodnes. Dnes, v deň jeho narodenia, oslavujeme a ďakujeme všetkým učiteľom a učiteľkám. Pozývame vás osláviť tento sviatok s nami v utorok 28. marca 2023 od 10.00 do 12.00 hod. vo vestibule hlavnej budovy UK na Šafárikovom námestí.


Hlavnou atrakciou, ktorú neprehliadnete, bude živá socha Jána Amosa Komenského. Môžete sa s ním odfotiť a na zverejnených fotkách na sociálnych sieťach nás neváhajte označiť. Študenti, študentky i všetci priaznivci Univerzity Komenského môžu využiť aj fotostenu. Z označených príbehov na Instagrame vyžrebujeme dvoch šťastlivcov, na ktorých čaká mikina a tričko s univerzitným logom.

K dispozícii bude aj kvíz, v ktorom sa môžete otestovať, ako poznáte toho, ktorého meno nesie naša univerzita. Tí, ktorí kvíz správne vyplnia (+ odovzdajú ho a nechajú na seba kontakt), hrajú o poukážky do La Donuterie na donut a kávu. Otestovať sa môžete aj na našom Instagrame.

Čaká vás aj sladké prekvapenie od nášho sponzora La Donuteria a Kaviareň Komenského.