Študenti si zmerali sily vo vzpieraní

V posilňovni Fakulty telesnej výchovy a športu UK si v utorok 8. 2. 2022 študenti zmerali sily v súťažnej disciplíne vzpieranie v rámci tohtoročnej Zimnej univerziády. Súťažilo sa v dvoch kategóriách – muži a ženy.


Rozhodujúce boli dve disciplíny – trh a nadhod. V ženskej kategórii súťažili len tri študentky. Absolútnou víťazkou sa stala Nina Rondziková z Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici so ziskom 220,675 bodov, strieborná skončila študentka Univerzity Komenského Natália Hušťavová so ziskom 218,473 bodov a na treťom mieste sa umiestnila Miriama Žiaková z Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka, ktorá získala celkom 177,370 bodov. „Aj keď tréningový proces nebol úplne stopercentný, súťaž som si veľmi užila," zhodnotila druháčka Fakulty telesnej výchovy a športu UK Natália Hušťavová, ktorá sa vzpieraniu venuje približne štyri roky.

V mužskej kategórii bolo až dvanásť súťažiacich. Prvé miesto obsadil Ján Marek Trebichavský z Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, ktorý získal 340,318 bodov. Strieborná medaila patrí študentovi druhého ročníka odboru kondičné trénerstvo a učiteľstvo telesnej výchovy Fakulty telesnej výchovy a športu UK Milanovi Koniarikovi, ktorý získal 308,544 bodov. „Vzhľadom na to, že v poslednom týždni som nevedel vyraziť viac ako 130 kilogramov, tak si myslím, že som podal veľmi dobrý výkon, no vždy to môže byť aj lepšie," zhodnotil Milan Koniarik. Vzpieraniu sa venuje už od roku 2016, pričom viac ako desať rokov sa striedavo venoval crossfitu a vzpieraniu. Na treťom mieste so ziskom 291,312 bodov skončil študent z Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, Samuel Paulus, ktorý získal 291,312 bodov.

Výsledky a fotografie nájdete na stránke univerziády.

Všetky správy o Zimnej univerziáde nájdete na tejto stránke.