Nestihli ste tohtoročný AmosFest?

Pripravili sme pre vás záznam toho najdôležitejšieho z programu prvého dňa akademického roka 2021/22.


Diskusie, prezentácie, ale aj stand-up či koncerty. Napriek sťaženým podmienkam prinieslo otvorenie akademického roka mnoho kvalitného programu, ktorý si študenti mohli vychutnať odkiaľkoľvek. Jedným z pozitív online sveta však je, že sa k nemu môžete kedykoľvek vrátiť a užiť si to znova a znova. Tak prečo to nevyužiť?

Namiesto tradičného slávnostného ceremoniálu v našej Aule, takej ikonickej pre celé slovenské vysoké školstvo, sa nám 20. septembra prihováral rektor Marek Števček z obrazoviek našich počítačov. To však nič nemenilo na tom, že odštartoval 103. akademický rok vo veľkom štýle.

Video: Príhovor rektora

 

Diskusia s rektorom

Ako sa rodili rozhodnutia o spôsobe výučby, ako to vyzerá v Mlynskej doline, ako udržať internáty otvorené čo najdlhšie ale aj ako využiť pandémiu na osobný rast či zaspomínanie si na svoje školské časy. Aj to boli témy, o ktorých sa spolu porozprávali rektor Marek Števček spolu s prorektorom pre vonkajšie vzťahy Radomírom Masarykom. Ticho neostal ani študentský hlas, ktorý v diskusii reprezentovala absolventka žurnalistiky Nina Vlhová.

Video: Diskusia s rektorom

 

O novej vizuálnej identite s Michalom Pastierom

Viete, čo znázorňuje nové logo UK? Čo sa stalo s Jánom Amosom Komenským? Prečo a ako prebiehala zmena vizuálnej identity najväčšej univerzity na Slovensku, ale aj o tom, aké sú zatiaľ ohlasy, nám v diskusii porozprával Michal Pastier, kreatívny riaditeľ agentúry GoBigname, a prorektor UK pre vonkajšie vzťahy Radomír Masaryk.

Video: Diskusia s Michalom Pastierom a Radomírom Masarykom

 

Nie je to len o učení

Zástupcovia spolkov nám ukázali, že univerzitný život nie je len o sedení na prednáškach. Získať skúsenosti, využiť svoje silné stránky v praxi, ale aj užiť si skvelú zábavu s novými kamarátmi sa dá aj inak. A že tých možností je. Presvedčte sa sami.

Video: Spolky na UK

 

 

Ďakujeme sponzorom: IDC Holding a Kaufland, a podpore McDonald´s, Dedoles, Martinus, Wolt, ktorí nám pomohli spríjemniť začiatok akademického roka na našich najväčších internátoch.