Aktuálne prebiehajúce zbierky

Prehľad aktuálne prebiehajúcich materiálnych zbierok na pomoc Ukrajincom.

Zbierka na internáte Družba UK

Uskutočňuje sa tu zbierka pre Ukrajincov ubytovaných na Družbe UK a v Modre-Harmónii. Ubytovaní potrebujú: 2 elektrické variče, 1 rýchlovarnú kanvicu, 5 sušiakov na bielizeň, 4 lavóry na bielizeň, vysávač, 30 ks príborov, hrnce, taniere, poháre, misky. Okrem toho sú potrebné hygienické potreby, kozmetika a trvanlivé potraviny. Svoj príspevok môžete priniesť do študovne v budove Družba D2 (Botanická 25, Bratislava). Študovňa je otvorená každý deň nonstop.

Zbierka na internáte Mlyny UK

Pomoc Ukrajincom v Bratislave môžete priniesť každý deň do vestibulu Internátu Ľ. Štúra "Štúrak" v čase od 20.20 do 20.30 hod. Zodpovední študenti: Vladyslav Yatskovyi a Oleksii Pukhataievych.

Zbierka Bratislavského spolku medikov

Osobné a ochranné predmety, hygienické potreby, trvanlivé potraviny, zdravotnícke potreby a technické zabezpečenie zbiera Bratislavský spolok medikov v budove Lekárskej fakulty UK (Sasinkova 2, Bratislava) od 8.00 do 14.00 hod. Viac.

Zbierka na Prírodovedeckej fakulte UK

Fakulta v spolupráci so Slovenským červeným krížom organizuje potravinovú a materiálnu zbierku od 21. marca do odvolania vo vstupnej hale pri vrátnici v bloku CH1. Zoznam potrebných vecí sa bude priebežne aktualizovať podľa inštrukcií Slovenského červeného kríža.

Organizujete zbierku? Dajte nám vedieť na pruniba.sk.