Stredoškoláci, spýtajte sa vysokoškolákov na štúdium

Bratislava 14. mája 2021: Stredoškolákom, ktorých prijali na viacero vysokých škôl a rozmýšľajú, kam nastúpiť, môže pri rozhodovaní pomôcť podujatie Univerzity Komenského v Bratislave. Ešte pred nástupom na vysokú školu môžu na vlastnej koži zažiť deň vysokoškoláka, pozrieť sa do zákulisia štúdia a získať informácie priamo od študentov UK. Online podujatie Zaži deň v koži vysokoškoláka sa uskutoční v utorok 18. mája o 9.00 h.


Na vlastnej koži zažili prax v laboratóriách, zábavu na internátoch, učenie na záverečné skúšky, atmosféru AmosFestu, ale aj koronakrízu a štúdium z domu. Teraz sa o tieto zážitky podelia s tými, ktorí sa už čoskoro zvažujú zapísať na univerzitu. Reč je o študentoch UK, ktorí počas živých vstupov prostredníctvom MS Teams a Facebooku priblížia svoje štúdium na tej-ktorej fakulte. Záujemcovia o štúdium sa môžu pýtať aj na to, na čo by sa pedagógov spýtať neodvážili.

Aké zadania dostávajú vysokoškoláci? Čo je to seminárna práca? Ako prebieha povinná prax? Čo im dá členstvo v študentskom spolku? Ako im vysoká škola zmení súkromný život? Zvládnu bývanie na internáte? Ako vyzerajú prvé dni na univerzite? Na tieto i ďalšie otázky, ktoré zaujímajú budúcich vysokoškolákov, budú odpovedať aktuálni študenti trinástich fakúlt UK. Vlastnú otázku môžu poslať aj vopred cez aplikáciu Sli.do.

„Radi privítame všetkých mladých ľudí, ktorí sa zatiaľ nerozhodli pre vysokú školu. Okrem maturantov môže podujatie zaujať aj študentov, ktorí budú končiť až na budúci rok. Verím, že viacerí z nich sa neskôr stanú študentmi našej univerzity,“ hovorí rektor Univerzity Komenského Marek Števček.

Viac informácií nájdete na webe zaziden.uniba.sk a vo fejsbukovej udalosti.

Podujatie má už šesťročnú tradíciu. Po minulé roky bolo zamerané na nižšie ročníky stredných škôl počas maturít končiacich študentov. V minulom roku sa pre pandémiu a zrušené maturity presunulo do online priestoru, kde si študenti mohli pozrieť prednášky odborníkov z predošlých rokov na rozličné témy.