UK opäť myslí na maturantov, aj tento rok ich čaká deň otvorených dverí

Bratislava 29. októbra 2021: Študenti končiacich ročníkov stredných škôl môžu aj tento rok získať bližšie informácie o štúdiu na fakultách najväčšej univerzity na Slovensku – Univerzity Komenského v Bratislave. Obľúbené podujatie Deň otvorených dverí sa uskutoční online dňa 3. novembra 2021 od 9.00 hod.


Aj tento rok prináša univerzita možnosť študentom stredných škôl nahliadnuť do života fakúlt a uľahčiť im tak výber vysokej školy. V zmysle hesla „Neprestaň sa pýtať“, ktoré je hlavnou témou tohto ročníka, čaká na uchádzačov o štúdium hlavne priestor na vzájomnú komunikáciu medzi nimi a ľuďmi z fakúlt.

Už tretíkrát sa toto podujatie bude z dôvodu pandémie konať online. Počas stredajšieho dopoludnia budú prebiehať živé vstupy s prezentáciami jednotlivých fakúlt o ich fungovaní, zaujímavostiach či možnostiach uplatnenia. Pripojiť sa bude možné prostredníctvom stránky https://zaziden.uniba.sk/den-otvorenych-dveri/.

„Výber vysokej školy patrí k najvýznamnejším rozhodnutiam v živote. Dúfam, že maturantom toto rozhodnutie aspoň trochu uľahčíme naším Dňom otvorených dverí. Som rád, že ho môžeme priniesť aj napriek obmedzeniam. Informácie z prvej ruky sú najlepšou pomocou pri rozhodovaní,“ povedal rektor UK Marek Števček.

Univerzita Komenského si pre maturantov pripravila tento rok malú zmenu, aby im poskytla čo najviac priestoru a času na otázky, ktoré ich zaujímajú počas rozhodovacieho procesu. Novinkou sú virtuálne stánky fakúlt. Študenti v nich budú môcť diskutovať so zástupcami fakúlt, získať špecifickejšie informácie z oblasti štúdia a tiež budú mať možnosť spoznať svojich budúcich spolužiakov. K dispozícii budú počas celého podujatia cez systém MS Teams. Pripojiť sa k jednotlivým stánkom bude možné na webe: https://zaziden.uniba.sk/den-otvorenych-dveri.