Noc výskumníkov - už piatykrát aj na Slovensku

23. septembra 2011


08. 09. 2011 12.38 hod.
Od: Oddelenie vzťahov s verejnosťou

V piatok 23. septembra 2011 sa uskutoční v poradí už siedmy ročník Noci výskumníkov v rámci Európy. Slovensko sa do tejto iniciatívy zapojí piatykrát. Participovať na ňom bude aj Univerzita Komenského v Bratislave. Podujatie sa uskutoční pod záštitou Eugena Jurzycu, ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Ústredným motívom tohto projektu je motto „Vedci sú medzi nami“. Poslaním je ukázať, že vedci sú „obyčajní“ ľudia s výnimočným povolaním. Výsledkami svojej práce prispievajú k zlepšeniu života nás všetkých, no mimo nej vedú bežný život ako všetci ostatní.

Ak sa chcete osobne stretnúť s našimi špičkovými vedcami a výskumníkmi, príďte sa pozrieť na podujatia, ktoré pre Vás pripravili. Vy sami máte príležitosť zistiť, akí sú to ľudia, čo je predmetom ich skúmania a zároveň zažiť deň a noc plnú zábavy a objavov.

Na Slovensku sa podujatia projektu uskutočnia v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a Tatranskej Lomnici. Do projektu sa zapojí približne 700 vedcov a výskumníkov z vysokých škôl i súkromného sektora z celého Slovenska. Predpokladaný počet účastníkov pre všetky podujatia projektu je približne 99 000 ľudí.

 

Viac informácií o projekte: Noc výskumníkov 2011