Na našu univerzitu prichádza študovať 422 zahraničných študentov, čaká ich Welcome Week

Výlet loďou, zaujímavá prehliadka univerzity a Bratislavy či rôzne spoločenské denné i večerné akcie, toto všetko a omnoho viac bude mať možnosť zažiť 422 zahraničných študentov, ktorí prichádzajú na Slovensko študovať v rámci programu Erasmus+, na základe bilaterálnych dohôd, vládnych štipendií a ako "freemoveri", počas úvodného Welcome Weeku – prebiehajúceho od 16. septembra 2019. Až 152 cudzincov zostane u nás študovať počas celého akademického roka 2019/2020.


Študentov okrem sprievodných aktivít počas prvého týždňa stráveného na Slovensku čaká tiež intenzívny kurz slovenčiny, dozvedia sa zaujímavosti o reáliách Slovenska či sa budú učiť orientovať sa na fakultách, na ktorých budú študovať, a internátoch.

Celkovo najradšej na našu univerzitu prichádzajú za štúdiom zahraniční študenti zo Španielska (130), Talianska (76), Portugalska (54) či Francúzska (36). Cudzinci sú však z rôznych kútov sveta, napríklad z Japonska, Turecka alebo Nemecka. Najviac študentov bude študovať na Fakulte managementu UK (185), potom na Lekárskej fakulte UK (46).

Video: Mladí ľudia z celého sveta si Bratislavu užívajú od prvých chvíľ