Skončil sa 10. ročník Detskej Univerzity Komenského

Bratislava, 22. augusta 2012: Záverečnou prednáškou a slávnostnou promóciou sa dnes zavŕšil 10. ročník Detskej Univerzity Komenského. Na tému „Prečo nám peľ prezrádza zdravé životné prostredie?“ prednášal rektor Univerzity Komenského v Bratislave prof. Karol Mičieta.


22. 08. 2012 13.51 hod.
Od: Oddelenie vzťahov s verejnosťou

Diplom o absolvovaní univerzity si prevzali necelé tri stovky detí. „Aj keď ste obetovali časť prázdnin, verím, že tento čas nepovažujete za zbytočný,“ pochválil  deti v záverečnom príhovore rektor UK za to, že sa rozhodli pre aktívne prežitie svojho voľna. „Vy, milí priatelia, ste si zvolili ten najlepší životný štýl – a ním je vzdelávanie. A práve vďaka tomu máte už teraz obrovský náskok pred svojimi rovesníkmi.“ Rektor UK tiež pripomenul, že všetci traja súčasní najvyšší ústavní činitelia SR – prezident Ivan Gašparovič, predseda parlamentu Pavol Paška a premiér Robert Fico sú absolventmi UK.

10. ročník Detskej Univerzity Komenského sa začal 4. júla 2012 slávnostnou imatrikuláciou. Prvú prednášku pre deti pripravil a odprezentoval prezident SR Ivan Gašparovič. Tak ako každý rok, aj tentoraz boli súčasťou Detskej Univerzity Komenského tradičné aktivity - kariérny, architektonický a hip-hopový workshop, exkurzie a tvorivé dielne v Slovenskej národnej galérii a Slovenskom národnom múzeu, šachový workshop, army workshop, výlet loďou k Danubiana Meulensteen či hodina otázok v parlamente. Novinkou v tomto ročníku boli workshopy o moderných technológiách, spoznávaní kultúr a o ochrane detí na internete.

Viac informácií na: www.duk.sk

Rektor UK prof. K. Mičieta vysvetlil malým študentom, prečo peľ prezrádza zdravé prostredie.

Absolventom 10. ročníka Detskej Univerzity Komenského odovzdával diplomy aj prorektor UK prof. Ľ. Šlahor.

Desiaty ročník letnej detskej školy je úspešne za nami.

Foto: Vladimír Kuric