Svetová zimná univerziáda nám priniesla bronz

Na 25. Svetovej zimnej univerziáde v tureckom Erzurume v dňoch 27. 1. – 6. 2. 2011 sa zúčastnilo 15 študentov z Univerzity Komenského pod vedením trénerov hokejistov Dr. Igora Tótha, PhD., z FTVŠ UK a Dr. Vladimíra Šťastného, CSc., z PriF UK a zástupkyne vedúceho výpravy PaedDr. Danky Mašlejovej z FMFI UK. V celkovom hodnotení zúčastnených 52 krajín sveta sa Slovenská republika umiestnila na 7. mieste so ziskom štyroch zlatých a troch bronzových medailí.

01. 03. 2011 09.50 hod.
Od: Oddelenie vzťahov s verejnosťou

Družstvo žien v ľadovom hokeji, ktoré tvorili aj študentky UK (Barbora Bremová, Veronika Čerňanová, Janka Čulíková, Mária Herichová, Barbora Kežmarská, Monika Kvaková, Martina Staroňová), získalo pod vedením trénerov Miroslava Karafiata a Mgr. Igora Andrejkoviča, PhD., z FTVŠ UK bronzovú medailu. Študentky zo Slovenska počas turnaja prehrali len s celkovými víťazkami turnaja Kanaďankami a Fínkami a konečné tretie miesto si vybojovali po náročnom súboji s favorizovanými Američankami.

Piate miesto získalo družstvo mužov v ľadovom hokeji, v ktorom UK reprezentovali Boris Jankovský, Denis Legerský, Marek Mikušovič, Matúš Rais, Ivan Slávik a Ľubomír Vaškovič.

Z UK sa univerziády zúčastnili aj Mojmír Nosáľ v disciplíne skoky na lyžiach a Peter Žiška v bežeckom lyžovaní.