Mobilné dátové siete - prednáška

12. 10. 2011 o 19.00 hod. vo veľkej sále UPC v Mlynskej doline


07. 10. 2011 14.54 hod.
Od: OZ Ynet

 

Dvaja prednášajúci, jedna prednáška. Mobilné dátové siete, sieťové komponenty, čo sa stane, keď zapnete mobil, načo slúži SIM karta, čo je prístupový bod, IMSI, IMEI, čo sa deje v sieti, keď sťahujete dáta?

Odborníci zo spoločnosti Alcatel-Lucent prídu zodpovedať tieto a mnohé ďalšie otázky.

Počas prednášky použijú reálne scenáre z praxe, ktoré sa odohrávajú počas bežného používania mobilného telefónu.

Prednášať budú Adrián Marko a Marek Špilda.

Adrián Marko je absolvent Žilinskej univerzity v odbore Informačné systémy - Aplikovaná informatika. Počas svojej kariéry sa zúčastnil na vývoji jednej z prvých UMTS sietí, robí technickú podporu trial a live 3G dátových sietí u mobilných operátorov hlavne v Ázii a Európe, zároveň má na starosti inštaláciu a integráciu 2G a 3G packet core sietí u operátorov v Ázii, Európe a Afrike. Vedie tím pre celosvetovú technickú podporu 2G/3G dátových sietí.

Marek Špilda študoval strednú školu na Narrabundah College v Canberre. Ďalšie necelé dva roky pokračoval v štúdiu na Australian National University, odbor softvérové inžinierstvo. Po návrate na Slovensko sa v roku 2001 zamestnal v spoločnosti Alcatel, dnes Alcatel-Lucent, kde začínal ako tester a neskôr ako programátor packet core zariadení pre 3G siete. Neskôr pokračoval ako vedúci vývojového tímu.

Prednášku budú viesť obaja prednášajúci a na konci radi zodpovedajú akékoľvek otázky.

Vstup je, samozrejme, zadarmo, radi vás uvidíme 12. októbra o 19.00 hod. v UPeCe v Mlynskej Doline.

http://www.how-know.sk/clanky/2011-09-19-mobilne-datove-siete-co-sa-deje-v-pozadi