Zaži deň v koži vysokoškoláka

23. mája a 30. mája 2018 (streda), 8.30 hod., Univerzita Komenského (Aula UK na 1. poschodí a Auditorium maximum na 2. poschodí), Šafárikovo námestie 6, Bratislava


V dňoch 23. mája30. mája 2018 (streda) o 8.30 hod. sa na Univerzite Komenského v Bratislave uskutoční podujatie s názvom Zaži deň v koži vysokoškoláka.

V prvom termíne si pre študentov a študentky nematuritných ročníkov stredných škôl pripravili zaujímavé prednášky odborníci z Filozofickej fakulty UK, Prírodovedeckej fakulty UK a Fakulty matematiky, fyziky a informatiky UK. Študenti sa napríklad zoznámia s moderným odkrývaním strateného praveku Slovenska, dozvedia sa, prečo sa u nás darí krajnej pravici, že na sociálnych sieťach číhajú dezinformácie, hoaxy a manipulácia a nakuknú aj do tajomstiev píšťaliek a fujár. 

Program - 23. mája 2018

V druhom termíne budú prednášať odborníci z Právnickej fakulty UK, Fakulty managementu UK a Fakulty sociálnych a ekonomických vied UK. Poslucháči sa zoznámia s témou obchodovanie s ľuďmi, dozvedia sa čo-to o značkách, ale aj o tom, ako si vyberáme partnerov/partnerky a prečo sme im potom často neverní.

Program - 30. mája 2018

Počas podujatia bude možnosť zakúpenia univerzitných predmetov s logom UK - tričká, mikiny, batohy a iné z Infocentra UK.

Pre účastníkov podujatia budú k dispozícii ospravedlnenky s potvrdením o účasti pre ich stredné školy.