Univerzita Komenského ide do Chorvátska obhájiť prvenstvo

V stredu 13. novembra 2019 odcestuje 142 členná výprava Univerzity Komenského do Chorvátska, kde sa predstaví na V. Medziuniverzitných majstrovstvách sveta.


Medziuniverzitné majstrovstvá sveta sú pomerne mladé športové podujatie. Premiérový ročník spolu s druhým ročníkom sa konali v Ríme v roku 2015 a 2016. V roku 2017 sa toto podujatie presunulo na dva roky do Barcelony, kde sa zúčastnila prvýkrát aj Univerzita Komenského. Tento rok budú Medziuniverzitné majstrovstvá sveta prebiehať od 13. do 17. novembra 2019 v chorvátskom meste Pula.

Medziuniverzitné majstrovstvá sveta by sme mohli prirovnať k Olympijským hrám či Univerziáde. Podobne ako na Univerziáde, aj na Medziuniverzitných MS sa môžu zúčastniť iba študenti. Ide o študentov, amatérskych športovcov, ktorí nie sú reprezentantmi krajiny ani členmi profesionálnych športových klubov.

Súťaží sa v najrôznejších športoch, kde najväčšie zastúpenie má futbal (a futsal), volejbal, basketbal a tenis, no nechýbajú ani menej tradičné športy ako hádzaná, rugby, bedminton, plávanie, šach a súťaž cheerleaderiek. Za víťazstvo, respektíve vysoké umiestnenie dostáva univerzita body do konečného hodnotenia v ktorom sa rozhodne o najúspešnejšej univerzite.

Práve Univerzita Komenského si v minuloročnom podujatí odniesla celkové prvenstvo. Po premiérovej účasti v roku 2017, kde obsadila celkové 6. miesto, si minulý rok vybojovala absolútne víťazstvo spomedzi 78 univerzít. O podobný úspech sa pokúsi aj tento rok. Do Chorvátska vycestuje 129 študentov-športovcov pod vedením 9 trénerov a vedúceho výpravy, doktora Martina Dovičáka. O tom, že to so zopakovaním úspechu myslia vážne, svedčí aj fakt, že UK bude mať zastúpenie v takmer každom športe. Študenti UK sa predstavia vo futsale (muži aj ženy), futbale (muži), basketbale (muži aj ženy), volejbale (muži aj ženy), plávaní, tenise, stolnom tenise, atletike, bedmintone, šachu a v neposlednom rade v súťaži cheerleaderiek.

Viac informácií o Medziuniverzitných majstrovstvách sveta

Pridajte sa do FB udalosti