TEDx prvýkrát na Univerzite Komenského

18. novembra 2018 (nedeľa), o 9.00 hod., Fakulta sociálnych a ekonomických vied, Mlynské luhy 4, Bratislava


Predstavte si deň plný skvelých ľudí, ktorí svojím príbehom dokážu inšpirovať. Ich myšlienky a nápady prinášajú možnosti, ktoré vám predtým ani nenapadli. Úderné pätnásťminútové príspevky v sebe nesú myšlienku alebo odkaz, ktorým rečník neupozorňuje len na svoj úspech alebo šikovnosť. Otvára nám jedinečnú príležitosť zamyslieť sa.

TED je medzinárodná komunita otvorená pre všetkých, ktorí hľadajú hlbšie pochopenie sveta. Jej zakladatelia veria, že sila zaujímavých myšlienok dokáže zmeniť názory, povahy ľudí a nakoniec aj svet k lepšiemu. Prvá TED konferencia v roku 1984 spojila oblasť technológií, zábavy a dizajnu. Dnes sa TED konferencie konajú vo viac než sto jazykoch a zahŕňajú široké spektrum tém – od vedeckých cez ekonomické až po globálne.

Konferencie TEDx fungujú ako samostatné podujatia, ktorých cieľom je podporiť a rozšíriť komunitu TED. A práve tento formát privítame aj na pôde našej univerzity.

V duchu motta „myšlienky hodné šírenia“ plánujeme podujatie, ktoré umožní ľuďom stretnúť a zamyslieť sa. My, študenti a študentky Univerzity Komenského, chceme priviesť na akademickú pôdu zaujímavých rečníkov s nápadmi a inšpiráciami. Chceme vytvoriť príjemnú atmosféru a dopriať svojim rovesníkom, ale i starším kolegom a vyučujúcim, plnohodnotný zážitok z prednášok, podnetné diskusie, príležitosti nadviazať nové vzťahy, ale i získať cenné skúsenosti.

Prvý ročník podujatia sa bude niesť v znamení témy Na ceste. Privítame medzi nami niekoľko výnimočných ľudí z oblasti vedy, rodovej rovnosti, techniky, marketingu, umenia a športu. Vystúpi napríklad Ľubica Rozborová, ktorá priblíži témy súvisiace s rodovou rovnosťou a násilím na ženách. Psychológ, ale i dobrodruh Aleš Neusar so sebou prinesie postrehy o živote, ktoré získal vďaka svojmu skvelému pozorovaciemu talentu v kombinácii so schopnosťou vystihnúť podstatu. Adriána Kušická sa venuje predaju, obchodu a marketingu vína a otvorí nám tému pravej výroby Bio vína z Veľkého Krtíša. Na stránke www.tedxuniverzitakomenskeho.sk, ako aj na Facebooku budeme postupne odhaľovať mená a témy ďalších inšpiratívnych prednášajúcich. V čase medzi jednotlivými blokmi nás okrem chutného občerstvenia čakajú podnetné diskusie a interaktívne aktivity, ktoré nám pomôžu prekrviť mozog a zároveň si užiť skvelú zábavu.

Podujatie TEDxUniverzitaKomenského sa koná 18. novembra v priestoroch Fakulty sociálnych a ekonomických vied, Mlynské luhy 4. Kapacita podujatia je obmedzená na sto miest, lístky je možné kúpiť na www.tedxuniverzitakomenskeho.sk.