Prednáška nositeľa Pulitzerovej ceny Iana Johnsona na UK

5. decembra 2018 (streda) o 16.00 hod., Aula Univerzita Komenského v Bratislave, Šafárikovo nám. 6, Bratislava

V stredu 5. decembra 2018 o 16.00 hod. v Aule Univerzity Komenského v Bratislave vystúpi s prednáškou nositeľ Pulitzerovej ceny Ian Johnson.

Čína je momentálne druhou najsilnejšou ekonomikou sveta a významným hráčom v medzinárodnom priestore. No aké myšlienky, viera a hodnoty stoja za jej zrodom a vzostupom? Aké sú idey a nádeje jej obyvateľov? Nositeľ Pulitzerovej ceny Ian Johnson do Číny cestuje už 35 rokov, a počas 20 rokov tam dokonca aj isté obdobie žil. Vďaka tomu lepšie chápe rozsiahle zmeny, ktorými najľudnatejší štát sveta prešiel na ceste od chudobnej krajiny k svetovej veľmoci.

Prednášku prináša Nadácia Tatra banky v rámci svojho programu Osobnosti osobne v spolupráci s hlavným organizátorom Nadáciou Petit Academy a Univerzitou Komenského v Bratislave.

***

Ian Johnson je nositeľom Pulitzerovej ceny, spisovateľom, ktorý sa zameriava na spoločnosť, náboženstvo a dejiny. Takmer 20 rokov strávil v Číne ako študent a neskôr ako korešpondent pre noviny Baltimore Sun a Wall Street Journal. Venoval sa makroekonomike, vstupu Číny do Svetovej obchodnej organizácie a sociálnym otázkam. Na Pulitzerovu cenu bol nominovaný dvakrát. Získal ju v roku 2001 za reportáže z Číny. Dostal tiež dve ceny Zámorského tlačového klubu (Overseas Press Club), jednu cenu Spoločnosti profesionálnych novinárov a Shorensteinovu novinársku cenu Stanfordskej univerzity za články o Ázii v roku 2017.

Viac informácií aj na FB