Jesseniovu lekársku fakultu UK v Martine navštívila prezidentka SR

V utorok 29. októbra 2019 navštívila prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová v rámci svojich výjazdov do regiónov mesto Martin a Jesseniovu lekársku fakultu UK v Martine.


Okrem stretnutia so zástupcami mesta, s predstaviteľmi Univerzitnej nemocnice Martin a pietnej spomienky na Národnom cintoríne navštívila aj Jesseniovu lekársku fakultu UK v Martine, ktorá v tomto roku slávi svoje 50. výročie založenia.

Zuzana Čaputová diskutovala s vedením fakulty o aktuálnych otázkach vysokého školstva a zdravotníctva. Zaujímala sa o témy rezonujúce na fakulte, o odchod absolventov do zahraničia, o výchovu lekárov-špecialistov, o výstavbu novej univerzitnej nemocnice, ako aj o ďalšie výzvy a plány do budúcnosti. Z rúk dekanky Andrey Čalkovskej si prebrala pamätnú medailu vydanú pri príležitosti 50. výročia samostatnosti fakulty. Pani prezidentka si prezrela aj Simulačné výučbové centrum, ktoré fakulta vybudovala ako prvá na Slovensku. V sprievode riaditeľky centra prof. Plevkovej si priamo  vyskúšala simulátory, na ktorých sa študenti pripravujú na svoje budúce povolanie. Zároveň sa pozdravila a porozprávala so zamestnancami a študentmi fakulty.

Fotogalériu z návštevy pani prezidentky nájdete tu.